ΟΦΗ-Νίκη Βόλου 3-0 (Τελικό)

Ο ΟΦΗ υποδέχεται στο Γεντί Κουλέ τη Νίκη Βόλου στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας.

*Τέλος του αγώνα.

*Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

*88' Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Καλαϊτζάκης στη θέση του Ντίνα.

*86': Ο Αραβίδης το εκτέλεσε και έκανε το χατ-τρικ και το 3-0!

*85': Πεναλτι για τον ΟΦΗ. Ο Ντινιωτάκης ανέτρεψε τον Νοικοκυράκη.

77': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Νοικοκυράκη να παίρνει τη θέση του Κοιλιάρα.

*74': Τρίτη αλλαγή για τη Νίκη. Ο Δωματάς έξω και στη θέση του μπαίνει ο Δωματάς.

*70': Ο Δεληγιαννίδης πάσαρε στον Οικονόμου, ο οποίος σούταρε, αλλά ο Αποστολίδης απέκρουσε.

Την αναμέτρηση παρακολουθεί και ο Μάνος Παπαδάκης, που αναμένεται να πάρει ρόλο στα τμήματα υποδομής του ΟΦΗ.

*66': Ο Μέτσε δίνει τη θέση του στον Ταβάρες.

*58': Πρώτη αλλαγή και για τη Νίκη. Ο Βουκομάνοβιτς έξω, μέσα ο Τζιώρας.

*58': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μιχόγεβιτς παίρνει τη θέση του Κομεσίδη.

*Δεν έχει καλό ρυθμό το ματς σ' αυτά τα 10 πρώτα λεπτά της επανάληψης.

*Σηκώθηκαν για ζέσταμα οι Μιχόγεβιτς, Νοικοκυράκης και Καλαϊτζάκης.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Ο ΟΦΗ είναι πολύ ανώτερος και θα μπορούσε να είχε σημειώσει περισσότερα τέρματα. Το ευχάριστο για τον Όμιλο είναι πως ο Αραβίδης... πήρε μπρος.

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*44': Λίγο άουτ το φάουλ του Κοιλιάρα.

*39': Ο Μέτσε βγήκε μόνος του σε ανεπανάληπτο τετ α τετ, αλλά πλάσαρε άστοχα.

*38': Ο Δεληγιαννίδης έκανε ωραία ενέργεια, σέντραρε και ο Σάσι σούταρε δυνατά, όμως ο Αποστολίδης απέκρουσε εντυπωσιακά.

*Ο Αραβίδης είναι μέχρι τώρα το πρόσωπο του αγώνα. Δείτε το εύστοχο πέναλτι, με το οποίο άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΗ στο 3'.

*30': ΓΚΟΟΛ Ο Ντίνας εκτέλεσε το κόρνερ και ο Αραβίδης με ωραία κεφαλιά σημείωσε το 2-0.

*29': Ο Ντίνας σέντραρε και το μονοκόμματο σουτ του Οικονόμου πέρασε άουτ.

Ο ΟΦΗ προσπαθεί να πετύχει και ένα δεύτερο τέρμα για να γίνει πιο εύκολο το έργο του.

*24': Το φάουλ του Ντίνα πέρασε λίγο άουτ.

*Στο "Γεντί Κουλέ" βρίσκεται και ο Νίκος Νιόπλιας, ο οποίος παρακολουθεί τον αγώνα μαζί με τον Γιάννη Σαμαρά και τον Μανώλη Πατεμτζή.

*Ο Χρήστος Αραβίδης πέτυχε το πρώτο του επίσημο τέρμα με τη φανέλα του ΟΦΗ και έβαλε τέλος σ' ένα αρνητικό σερί.

*12': Ο Οικονόμου σέντραρε και το σουτ του Παπάζογλου πέρασε άουτ.

*11': Ο Αποστολίδης έδιωξε δύσκολα το δυνατό σουτ του Σάσι από τα αριστερά.

*Ο ΟΦΗ έχει την κατοχή και προσπαθεί να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στην αντίπαλη εστία.

*3': ΓΚΟΟΛ 1-0. Ο Αραβίδης ήταν εύστοχος και έκανε το 1-0.

*2': Πέναλτι για τον ΟΦΗ. Ο Ντινιωτάκης ανέτρεψε τον Ντίνα και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα.

*Ξεκίνησε το ματς

*Τα πάντα έτοιμα για τη σέντρα.

*Ο πρόεδρος της Νίκης Βόλου, Νίκος Ιμεράι, άφησε μια ανθοδέσμη στη θέση Ευγένιου Γκέραρντ στο γήπεδο και φυσικά χειροκροτήθηκε από τους φίλους του ΟΦΗ.

*Την αναμέτρηση ορίστηκε να «σφυρίξει» ο Βρέσκας (Πιερίας), ο οποίος θα έχει βοηθούς του τους Ευθυμιάδη (Πιερίας)  και Δημόπουλο Μ. (Δυτ. Αττικής).

* Δείτε την υποδοχή της ΠΑΕ ΟΦΗ στην αποστολή της Νίκης Βόλου.

* Ελάχιστος ο κόσμος στις εξέδρες. Κάτι λογικό για την ώρα και τη μέρα που διεξάγεται η αναμέτρηση.

* Στον πάγκο του ΟΦΗ βρίσκονται οι: Στρέζος, Κουτσιανικούλης, Πλατέλλας, Κυριακίδης, Μιχόγεβιτς, Καλαϊτζάκης, Νοικοκυράκης

* Δείτε εδώ τη διάταξη του ΟΦΗ.

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Σωτηρίου, Παπάζογλου, Κομεσίδης, Κοιλιάρας, Μπολάκης, Οικονόμου, Νάστος, Σασί, Δεληγιαννίδης, Ντίνας, Αραβίδης

Η ενδεκάδα της Νίκης Βόλου: Αποστολίδης, Καρτσαμπάς, Καντούσης, Παπαδόπουλος, Δωματάς, Ντινιωτάκης, Τσεμπερίδης, Μέτσε, Μακένγκο, Ρόνας, Βουκομάνοβιτς

* Η κρητική ομάδα προέρχεται από το 0-0 με την ΑΕΛ στη Λάρισα το προηγούμενο Σάββατο.

* Θυμίζουμε ότι στην πρεμιέρα των ομίλων ο ΟΦΗ πήρε 0-0 από την Ξάνθη στα Πηγάδια.

* Καλησπέρα σας. Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη της αναμέτρησης στο Γεντί Κουλέ.