LIVE: ΟΦΗ - Παναιτωλικός 3-0 (Τελικό)

14:45 | 20/01/2019

Ενημερωθείτε live για την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον Παναιτωλικό στο Γεντί Κουλέ για την 16η αγωνιστική.

*Τέλος του αγώνα. Ο ΟΦΗ επέστρεψε στις επιτυχίες.

*90': Έξω ο Ναμπί, μέσα ο Οικονόμου. Ο Αγγλος χειροκροτείται απ' όλο το γήπεδο.

*86': ΓΚΟΟΟΛ 3-0 Ο Κουτσιανικούλης πέρασε και τον Γιαννακόπουλο, αλλά πλάσαρε στο δοκάρι. Ο Βουό, όμως, πήρε το "ριμπάουντ" και έκανε το 3-0.

*86': Δεύτερη αλλαγή για τον Όμιλο. Ο Δεληγιαννίδης παίρνει τη θέση του Μπράουν.

*80' Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ντίνας φεύγει, στο ματς, ο Νέιρα.

*76': Το σουτ του Κουτσιανικούλη πέρασε λίγο άουτ.

*74': ΓΚΟΟΛΛ Νέο φάουλ από τον Ναμπί και 2-0 ο ΟΦΗ!

*73': Ο Γιαννακόπουλος στη θέση του Μάζουρεκ.

*70': Ο Βουό από λάθος της άμυνας, βρέθηκε τετ α τετ, αλλά δεν μπόρεσε να κερδίζει τον Κυριακίδη, που, όμως, σύμφωνα με τον διαιτητή, έπιασε την μπάλα εκτός περιοχής και αντίκρισε κόκκινη κάρτα. Με παίκτη λιγότερο πλέον οι φιλοξενούμενοι.

*69': Δεύτερη αλλαγή για τους Αγρινιώτες. Ο Γκασπάρ στη θέση του Τσοκάνη.

*Δεν έχει ευκαιρίες το ματς στο δεύτερο μέρος.

*60': Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μπαϊροβιτς στη θέση του Λιάβα.

*Ο ΟΦΗ ελέγχει το ματς και στην επάναληψη.

*Λίγο πριν την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου υπήρξε μια μικρή ένταση, αφού ο Τραϊανός Δέλλας βγήκε εκνευρισμένος από τη φυσούνα και δε δέχτηκε ν' ακούσει τον Νίκο Παπαδόπουλου, που ήθελε να τον ηρεμήσει.

*46 - Ξεκίνησε το β' μέρος

*Σήμερα είναι μεγάλη μέρα για τον ελληνικό αθλητισμό, μετά την πρόκριση του Στέφανου Τσιτσιπά κόντρα στον Ρότζερ Φέντερερ στο Αυστραλιανό Όπεν. Ο ΟΦΗ, μάλιστα, συνεχάρη τον 20χρονο τενίστα για το επίτευγμα του.

*Τέλος ημιχρόνου.

*45'+: Μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις. Ο Ναμπί εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μιχόγεβιτς έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα βρήκε στον Μεγιάδο, που δεν μπόρεσε να σκοράρει.

*45': Ο Ναμπί απειλεί ξανά, αλλά ο Κυριακίδης έδιωξε το σουτ που επιχείρησε από αριστερά.

*42': Το πλασέ του Ναμπί κόντραρε στους αμυντικούς και πέρασε κόρνερ.

*38': Ο Μοράρ το εκτέλεσε και ο Στρέζος απέκρουσε του πέναλτι. Ο ΟΦΗ συνεχίζει να προηγείται το 1-0.

*37': Ο Μπράουν μάρκαρε τον Μανά και ο Κοτσάνης έδωσε πέναλτι

*34': Ο Στρέζος έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ το φάουλ του Μοράρ.

*Συνθήματα υπέρ της Μακεδονίας και κατά των πολιτικών στο "Γεντί Κουλέ".

*27': ΓΚΟΟΟΛ 1-0 Καταπληκτικό φάουλ του Ναμπί και 1-0 για τον ΟΦΗ.

*Ο Μπράουν σέντραρε και ο Ναμπί έπιασε το πλασέ, που όμως ήταν "χλιαρό".

*Ο Ναμπί εκτέλεσε το κόρνερ και η κεφαλιά του Βουό πέρασε άουτ.

*Χωρίς φάσεις στα πρώτα λεπτά το ματς. Ο ΟΦΗ έχει μπει καλύτερα από τον Παναιτωλικό, αλλά ακόμη δεν έχει απειλήσει.

*Οι φίλοι του ΟΦΗ δεν έχουν σταματήσει να τραγουδούν από το ξεκίνημα του ματς. Έχουν σηκώσει, μάλιστα, και ένα πανό στη θύρα 4  για τη Μακεδονία.

*Ξεκίνησε το ματς

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

*Την αναμέτρηση ορίστηκε να «σφυρίξει» ο Κοτσάνης από την Ένωση Δράμας, που θα έχει βοηθούς τους Βασιλόπουλο (Έβρου) και Σινιοράκη (Χανίων). Τέταρτος διαιτητής ορίστηκε ο Τσαμούρης (Πειραιά).

*Από την 18άδα "κόπηκαν" Κυριακίδης και Σασί.

*Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Κυριακίδης, Μάλης, Μαρινάκης, Λιάβας, Τσοκάνης, Σοάρες, Λουσέρο, Μοράρ, Μάνα, Ντιας, Μάζουρεκ.