LIVE: ΟΦΗ - Παναιτωλικός 3-1 (Τελικό)

18:43 | 14/09/2019

Ενημερωθείτε live από το Capitano.gr τα όσα συμβαίνουν στην αναμέτρηση του ''Γεντί Κουλέ'', ανάμεσα σε ΟΦΗ και Παναιτωλικό

*Τέλος του αγώνα. Δίκαιη νίκη για τον ΟΦΗ, που παραμένει, παράλληλα, αήττητος στο πρωτάθλημα.

*92': Άστοχο το σουτ του Φιγκεϊρέντο.

*Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

*Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Φιγκεϊρέντο να παίρνει τη θέση του Μάνου.

*85': ΓΚΟΟΛ 3-1 Ο Τσιλιανίδης με ξαφνικό σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το δεύτερο τέρμα του στο ματς.

*Ο ΟΦΗ έχει την κατοχή της μπάλας και προσπαθεί για το τρίτο γκολ.

*81: Αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Σακόρ να παίρνει τη θέση του Ναμπί.

*Ζαλίζεται ο Κνετ, ο οποίος θ' αποχωρήσει. Και θα πάρει τη θέση του ο Γιαννακόπουλος. Συνεχίζονται οι ζαλάδες για Κνετ.

Όπως και πέρυσι έτσι και φέτος ο Γιαννακόπουλος περνάει σαν αλλαγή στο ματς. Πέρυσι, λόγω αποβολής του Κυριακίδη και τώρα, λόγω της κατάστασης του Κνετ, που χειροκροτήθηκε από την εξέδρα.

*Συνεχίζει, πάντως, ο Κνετ.

*Ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας του Παναιτωλικού, Νίκος Γιαννακόπουλος, σηκώθηκε για ζέσταμα.

*Ο Κνετ δέχτηκε την μπάλα στο πρόσωπο από το σουτ του Ναμπί και έμεινε στο έδαφος.

*73': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Τσιλιανίδης έβγαλε τετ α τετ τον Ναμπί, που σούταρε δυνατά και ο Κνετ απέκρουσε.

*69': ΓΚΟΛ 2-1 Ο Αγίμπι σέντραρε, η άμυνα είχε κακή τοποθέτηση, ο Μοράρ κατέβασε και με δυνατό σουτ μείωσε.

*Η ομάδα του Σίμου είναι πλέον το απόλυτο φαβορί για τη νίκη.

*61': ΓΚΟΟΛ 2-0 Τρομερή μπαλιά του Νέιρα στον Μάνο, που με το... μυτάκι σκόραρε!

*60': Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Μοράρ στη θέση του Ντουάρτε.

*58': "Αγγιξε την ισοφάριση ο Παναιτωλικός. Ο Ντουάρτε σέντραρε, ο Αριγίμπι έκανε την προβολή και ο Νάστος απέκρουσε πάνω από τη γραμμή.

*57': Σημαντική στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Ναμπί έφερε όμορφα με τακουνάκι την μπάλα μπροστά του, σούταρε και η μπάλα πέρασε άουτ.

*54':ΓΚΟΟΛ 1-0 Ο Σεμέντο έκανε το ξαφνικό δυνατό σουτ, ο Κνετ απέκρουσε, ο Τσιλιανίδης πήρε το "ριμπάουντ" και σκόραρε!

*Οι φιλοξενούμενοι κάνουν καθυστερήσεις, κάτι που δεν αρέσει στην κερκίδα.

*53': Πολύ άστοχο του σουτ του Νέιρα.

*Βαζ, Σακόρ και Φιγκεϊρέδο έχουν σηκωθεί για ζέσταμα για τον ΟΦΗ.

*Από το ξεκίνημα ο ΟΦΗ έχει διάθεση να πιέσει περισσότερο τους Αγρινιώτες.

*46: Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Αριγίμπι στη θέση του Μπαϊροβιτς.

*Άρχισε το δεύτερο μέρος.

*Τέλος ημιχρόνου.

*45'+: Νέο αδύναμο πλασέ του Ναμπί από ευνοϊκή θέση, μπλόκαρε ο Κνετ.

*Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

*44: Σέντρα του Ναμπί, αδύναμο πλασέ του Μάνου, στην αγκαλιά του Κνετ η μπάλα.

*Οι παίκτες του Ομίλου δείχνουν νευρικοί και παρά την υπεροχή τους δε φτιάχνουν φάσεις.

*Ο ΟΦΗ ζήτησε πέναλτι για μαρκάρισμα του Μαλή στον Νέιρα, αλλά ο Καραντώνης είχε διαφορετική άποψη.

*Δείτε την εντυπωσιακή είσοδος των δύο ομάδων από τη νέα φυσούνα.

*Δεξί πλέον μπακ ο Μπράουν, αριστερό ο Γιαννούλης και στα στόπερ, στο πλευρό του Νάστου, ο Μαρινάκης.

*34': Πρώτη αλλαγή, ο Μπράουν στη θέση του Μαρινάκη.

*Τραυματίας ο Κοροβέσης, δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει και ήδη ο Μπράουν είναι έτοιμος να τον αντικαταστήσει.

*Οι φιλοξενούμενοι παραπονέθηκαν στον Καραντώνη.

*29': Κόκκινη κάρτα στον Ρότσα για χτύπημα στον Νέιρα.

*Ο Μιγκέλ Μεγιάδο είναι φανταστικός σ' ένα ακόμη ματς, με πολλή δουλειά στο ανασταλτικό κομμάτι, καθώς "καταστρέφει" κάθε προσπάθεια απειλής του Παναιτωλικού.

*Οι γηπεδούχοι δεν έχουν τρόπους να φτάσει επίνδυνα απέναντι στον Κνετ, μετά τη φάση του 10'.

*Τα τραγούδια στη Θύρα 4 δεν έχουν σταματήσει από τις αρχές του ματς.

*18': Παραλίγο αυτογκόλ από τον Κοροβέση, έπειτα από κακό διώξιμο σε σέντρα του Σανιά. Ο Σωτηρίου απέκρουσε εντυπωσιακά.

*16': Αδύναμο το σουτ του Μάνου, δεν ανησύχησε ο Κνετ.

*Η ομάδα του Ηρακλείου είναι το "αφεντικό" μέχρι τώρα στο ματς.

*10': Επικίνδυνος ο Παναιτωλικός, αλλά η σέντρα-σουτ του Μπαϊροβιτς πέρασε ανεκμετάλλευτη.

*9': Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Ο Κοροβέσης σέντραρε και η κεφαλιά του Μάνου πέρασε λίγο άουτ.

*O ΟΦΗ έχει την πλήρη έλεγχο του ματς στα πρώτα λεπτά και ο Παναιτωλικός περιμένει στο μισό γήπεδο.

*O Νίκος Μαρινάκης τίθεται αντιμέτωπος της πρώην ομάδας του, καθώς έμεινε ελεύθερος από τον Παναιτωλικό για να συνεχίσει στον ΟΦΗ.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Το σημερινό ματς θα διευθύνει ο Καραντώνης (Ημαθίας), με βοηθούς τους Δημητριάδη (Καστοριάς) και Τζιουβάρα (Κοζάνης), ενώ 4ος είναι ο Τσαγκαράκης (Χανίων). Διαιτητής VAR είναι ο Σέζος (Κιλκίς) και AVAR ο Μωυσιάδης (Ηπείρου).

*Ο Γιώργος Σίμος κέρδισε το χειροκρότημα της εξέδρας κατά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο.

*Η νέα μπουτίκ που λειτουργεί στο γήπεδο προσέλκυσε αρκετό κόσμο πριν τη σέντρα του ματς.

*Ο ΟΦΗ και ο Γιώργος Σίμος ψάχνουν μια ιστορική πρόκληση στο σημερινό ματς.

*Ο Μιχάλης Μπούσης βραβεύσει τον Βαγγέλη Νοικοκυράκη για την επιτυχία του στις Πανελλήνιες Εξετάσεις.

*Μοναδικός απών για τον ηρακλειώτικο σύλλογο είναι ο τραυματίας Φελίπε Φερέιρα.

*Ο Όμιλος κάνει... πρεμιέρα στο "Γεντί Κουλέ" και από το παιχνίδι δε γινόταν ν' απουσιάσει ο Μιχάλης Μπούσης. Ο πρόεδρος του ΟΦΗ βρίσκεται στο γήπεδο και είναι κοντά στον Γιώργο Σίμο και τους παίκτες του.

*Η προσέλευση του κόσμου συνεχίζεται και ο ΟΦΗ στο πρώτο επίσημο εντός έδρας ματς της περιόδου αναμένεται να έχει τη δυναμική στήριξη των φίλων του.

*Ο Σωτηρίου υπερασπίζεται την εστία των γηπεδούχων και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά παίζουν οι Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης και Κοροβέσης.

Οι Μεγιαδό και Νέιρα είναι το δίδυμο των αμυντικών χαφ και τον οργανωτικό ρόλο αναλαμβάνει ο Ναμπί.
Στις πλευρές της επίθεσης παίζουν οι Τσιλιανίδης και Σεμέντο και στην κορυφή ο Μάνος.

*O Γιώργος Σίμος επιλέγει την ίδια 11άδα για 3ο σερί ματς στο πρωτάθλημα.

*Οι οργανωμένοι φίλοι του ΟΦΗ αναμένεται να δημιουργήσουν εντυπωσιακή ατμόσφαιρα.

*ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου, Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Νέιρα, Ναμπί, Τσιλιανίδης, Σεμέντο, Μάνος.

Παναιτωλικός (Λουίς Κάστρο): Κνετ, Σανιά, Μάλης, Γιοβάνοβιτς, Μπάλμπι, Ρότσα, Ντίας, Ντάλσιο, Λουσέρο, Ντουάρτε, Μπαΐροβιτς.

*Δείτε την ενδεκάδα που επέλεξε ο Γιώργος Σίμος.

*Καλησπέρα σας, μέσα από το Capitano.gr θα ενημερώνεστε για τον αγώνα ΟΦΗ - Παναιτωλικός