LIVE: ΟΦΗ-Παναθηναϊκός 2-2 (Τελικό)

15:36 | 18/10/2020

Ενημερωθείτε για το ματς στο "Γεντί Κουλέ" στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής

*Τέλος του αγώνα!

*Από γέμισμα του Διούδη, η άμυνα δεν έδιωξε, ο Ουές άθελα του έστειλε την μπάλα στον Μακέντα, που από κοντά ισοφάρισε.

*94': ΓΚΟΛ 2-2

*Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

*88': Τέταρτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Βαφέας στη θέση του Σαρδινέρο.

*87': Δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Έξω οι Σάντσες, Μπουζούκης, μέσα οι Πούγγουρας και Καμπετσής.

*86': Ο Βάτερμαν μπλόκαρε το σουτ του Καρλίτος.

*Ο ΟΦΗ στο τελευταίο 20λεπτο δεν έχει απειληθεί καθόλου.

*Ο Μεγιάδο δεν ήταν καθόλου καλός σήμερα, όμως πετυχαίνει το γκολ, με το οποίο ο Όμιλος προηγείται.

*Ο ΟΦΗ πρέπει πλέον να διαχειριστεί σωστά το υπέρ του προβάδισμα.

*79': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Γιάννου στη θέση του Στάρτζεον.

*Ο Μπαλογιάννης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Σαρδινέρο έπιασε την κεφαλιά και ο Μεγιάδο από κοντά με το κεφάλι έδωσε πάλι το προβάδισμα στον ΟΦΗ!

*77': ΓΚΟΛ 2-1!

*Ο ΟΦΗ θέλει να γίνει πιεστικός για να πετύχει το δεύτερο γκολ του.

*Ντεμπούτο για τον Μπαλογιάννη με τη φανέλα του ΟΦΗ.

*73': Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ. Ο Μπαλογιάννης στη θέση του Στάικου και ο Λυμπεράκης στη θέση του Κοροβέση.

*Ανοιχτό παιχνίδι, οι δύο ομάδες ψάχνουν το δεύτερο γκολ.

*70': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, στη θέση του Χατζηγιοβάνη ο Εμμανουηλίδης.

*Η αναμέτρηση στο δεύτερο μέρος έχει αποκτήσει τρελό ρυθμό.

*66': Από λάθος του Μεγιάδο, ο Μακέντα "έκλεψε", σούταρε και η μπάλα πέρασε άουτ.

*64: Ο Παναθηναϊκός απειλεί! Σε αντεπίθεση, ο Καρλίτος έβγαλε μόνο τον Χατζηγιοβάνη, που σούταρε και ο Βάτερμαν απέκρουσε!

*63': Ο Στάρτζεον εκτέλεσε ακόμη ένα κόρνερ και η κεφαλιά του Μεγιάδο ήταν άστοχη.

*62': Κι άλλη μεγάλη φάση! Ο Στάρτζεον εκτέλεσε το κόρνερ, ο Σαρδινέρο έπιασε την γυριστή κεφαλιά και ο Διούδης έδιωξε σε νέο κόρνερ.

*62': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Σερπέζης στη θέση του Αλεξανδρόπουλου.

*60': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Στάρτζεον σέντραρε, ο Κοροβέσης έκανε την κεφαλιά και ο Διούδης έκανε σπουδαία επέμβαση.

*58': Αδύναμο το σουτ του Γρίβα, στην αγκαλιά του Διούδη.

*Ο Βάτερμαν πραγματοποιεί σπουδαία εμφάνιση μέχρι τώρα.

*Ο Μακέντα το εκτέλεσε και ο Βάτερμαν το απέκρουσε! Παραμένει το 1-1.

*53': Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό σε μαρκάρισμα του Μεγιάδο στον Μακέντα.

*Χειρότερα δε θα μπορούσε να ξεκινήσει η επανάληψη για τον ΟΦΗ.

*Από σέντρα του Βέλεθ, ο Κοροβέσης δεν απομάκρυνε σωστά, η μπάλα έφτασε στον Καρλίτος, ο οποίος με ψύχραιμο σουτ ισοφάρισε.

*49': ΓΚΟΛ 1-1

*47': Ο Καρλίτος έβγαλε μόνο τον Χατζηγιοβάνη από δεξιά, εκείνος πλάσαρε και ο Βάτερμαν απέκρουσε.

*Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

*Δείτε το γκολ του Στάρτζεον, με το οποίο ο ΟΦΗ προηγείται του Παναθηναϊκού.

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*Διακοπή στο παιχνίδι. Ο Βέλεθ χτύπησε κατά λάθος στο κεφάλι τον Ζαγαρίτη.

*Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

*Μετά το γκολ ο ΟΦΗ είναι ανώτερος και έχει κλείσει τον Παναθηναϊκό στην περιοχή του.

*40': Ο Βάτερμαν μπλόκαρε το διαγώνιο σουτ του Μακέντα.

*Το διαγώνιο τεχνικό πλασέ του Στάρτζεον πέρασε άουτ.

*Ο Χατζηγιοβάνης έχασε την μπάλα έξω από την περιοχή, ο Στάικος σούταρε δυνατά, ο Διούδης απέκρουσε, όμως ο Στάρτζεον πήρε το "ριμπάουντ" και σκόραρε.

*37': ΓΚΟΛ 1-0

*Οι "πράσινοι" πιέζουν σωστά και ο ΟΦΗ έχει πρόβλημα στην ανάπτυξη από το 20' και μετά.

*33': Η σέντρα σουτ του Κοροβέση πέρασε άουτ.

*Ο Παναθηναϊκός έχει 3 πολύ καλές ευκαιρίες μέχρι τώρα στο παιχνίδι.

*Οι παίκτες του ΟΦΗ έχουν χάσει ξανά τη συγκέντρωση τους στα τελευταία λεπτά.

*23': Σημαντική στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Σάντσες σέντραρε από αριστερά, ο Καρλίτος έκανε το μονοκόμματη προβολή και ο Βάτερμαν έδιωξε.

*Ο Στάρτζεον είναι ιδιαίτερα κεφάτος, ζητάει μπάλες και ψάχνει τις πρωτοβουλίες.

*17': Ο Στάρτζεον εκτέλεσε το κόρνερ και η κεφαλιά του Διαμαντή ήταν πολύ άστοχη.

*Η ομάδα του Σίμου έχει πλέον τον έλεγχο, ωστόσο δεν έχει δημιουργήσει επικίνδυνη φάση στο ματς.

*Ο Όμιλος έχει την κατοχή, ωστόσο δεν έχει απειλήσει προς το παρόν.

*Ο ΟΦΗ μπήκε κάπως νωθρά, ωστόσο μετά το πρώτο 5λεπτο βελτιώνεται διαρκώς.

*Ο Παναθηναϊκός μπήκε πιο δυνατά στο ματς.

*4': Κι άλλη σημαντική στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κουρμπέλης έπιασε την πρώτη κεφαλιά, ο Βέλεθ τη δεύτερη, με την μπάλα να βρίσκει στο Γιαννούλη και να περνάει νέο κόρνερ.

*3': Από λάθος του Μεγιάδο, ο Χατζηγιοβάνης σούταρε και ο Βατέρμαν έδιωξε σε κόρνερ.

*Ξεκίνησε το παιχνίδι.

*Οι παίκτες του ΟΦΗ φοράνε μπλουζάκια με μηνύματα για τον αγώνα κατά του καρκίνου του μαστού.

*Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο, σε λίγα λεπτά αρχίζει το ματς.

*Ο Παναθηναϊκός δεν έχει ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς σε 3 ματς μετράει μόλις 1 βαθμό.

*Πολύ καλές οι καιρικές συνθήκες και το "Γεντί Κουλέ" είναι ηλιόλουστο.

*Πρώτη παρουσία στην αρχική ενδεκάδα του ΟΦΗ σε επίσημο ματς για τους Γρίβα και Στάρτζεον.

*Με υπηρεσιακό τεχνικό ήρθε στο Ηράκλειο ο Παναθηναϊκός. Το "τριφύλλι" έχει στον πάγκο του τον Σωτήρη Συλαϊδόπουλο, καθώς ο Λάζλο Μπόλονι πιάνει τις επόμενες μέρες δουλειά.

*Πολλά είναι τα προβλήματα στον ΟΦΗ, καθώς νοκ-άουτ έχουν τεθεί οι Σελίμοβιτς, Μαρινάκης, Νέιρα, Ναμπί, Βούρος και Σολίς, ενώ «μόνιμα» εκτός βρίσκονται οι Φερέιρα, Βαζ και Τσιλιανίδης.

*Tο παιχνίδι θα «σφυρίξει» ο Φωτιάς (Πέλλας), με βοηθούς τους Δημητριάδη (Μακεδονίας) και Χριστακόγλου (Χαλκιδικής). Τέταρτος θα είναι ο Μανούχος (Αργολίδας), VAR ο Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) και AVAR ο Κωσταράς (Αιτ/νιας).

*Ο ΟΦΗ ψάχνει την πρώτη νίκη του στο "Γεντί Κουλέ" για την τρέχουσα περίοδο. Μέχρι τώρα μετράει μία ήττα με τον Απόλλωνα Λεμεσού για το Europa League και δύο ισοπαλίες και Παναιτωλικό και Ατρόμητο για τη Super League 1.

*Ο Βάτερμαν θα υπερασπιστεί την εστία των γηπεδούχων και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά θα παίξουν οι Ουές, Διαμαντής, Γιαννούλης και Κοροβέσης.

Την τριάδα στη μεσαία γραμμή συνθέτουν οι Μεγιάδο, Σακόρ και Στάικος, οι Στάρτζεον και Γρίβαν θ αγωνιστούν στα «φτερά» της επίθεσης και στην κορυφή ο Σαρδινέρο.

*Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον Παναθηναϊκό.