LIVE: ΟΦΗ - Πανιώνιος 4-1 (Τελικό)

16:43 | 06/10/2019

Παρακολουθείστε ζωντανά την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Πανιώνιο

*Τέλος του αγώνα! Ο ΟΦΗ ήταν εξαιρετικός και έφτασε εύκολα στη νίκη.

*92': Ο Μάνος σκόραρε, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε ως οφ σάιντ.

*Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

*89': Άστοχο το σουτ του Στάικου.

*Ντεμπούτο για τον Στάικο με τη φανέλα του ΟΦΗ.

*85': Τρίτη αλλαγή και για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας στη θέση του Παπανικολάου.

*85': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Στάικος στη θέση του Νέιρα.

*Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μάνος στη θέση του Ναμπί.

*Ο Σεμέντο "χόρεψε" τον Σαραμαντά και με υπέροχο πλασέ έκανε το 4-1

*81': ΓΚΟΟΛΛΛ 4-1

*79': Ο Δούμτσιος στη θέση του Παπαγεωργίου, στη 2η αλλαγή του Πανιωνίου.

*77': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κουτρουμπής στη θέση του Κοροβέση.

*76': Πολύ άουτ το σουτ του Σαραμαντά.

*Έπειτα από ωραίο συνδυασμό, ο Κοροβέσης σέντραρε και ο Τσιλιανίδης με μονοκόμματο σουτ ανέβασε κι άλλο το δείκτη του σκορ.

*71': ΓΚΟΟΛ 3-1

*70': Ο Ναμπί επιχείρησε το ξαφνικό σουτ, που πέρασε άουτ.

*Ο Πανιώνιος θέλει να γίνει πιο επιθετικός στα τελευταία λεπτά.

*Ο ΟΦΗ δείχνει να ελέγχει απόλυτα την αναμέτρηση.

*59': Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Τσιλούλης, μέσα ο Καμαρά.

*Ο Σεμέντο έκανε μια μαγική ντρίμπλα σε Παπαγεωργίου και Παπανικολάου και ξεσήκωσε την εξέδρα.

*Ο Σεμέντο βρήκε τον Νέιρα μέσα στην περιοχή, ο Αργεντινός γύρισε το κορμί του και σκόραρε.

*55': ΓΚΟΟΛ 2-1

*52': Πρώτη σημαντική στιγμή για τους γηπεδούχους στο δεύτερο μέρος. Ο Ναμπί έβγαλε μόνο από πλάγια αριστερά τον Σεμέντο, που πλάσαρε, αλλά ο Κότνικ απέκρρουσε.

*Ο Όμιλος θέλει να πιέσει από το ξεκίνημα τον αντίπαλο.

*Δυνατά μπαίνει στην επανάληψη ο ΟΦΗ.

*Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

*Οι άνθρωποι του Πανιωνίου έχουν περικυκλώσει στη σέντρα το διαιτητικό τρίο και κάνουν παράπονα για το ακυρωθέν γκολ του Παπανικολάου.

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις.

*Ο κόσμος ξέσπασε σε πανηγυρισμούς μετά την απόφαση του διαιτητή από την Ένωση του Κιλκίς.

*Το γκολ δεν μετράει και το 1-1 παραμένει! Φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης έδωσε ο Σέζος.

*Συμβουλεύεται το VAR o Σέζος.

*Σε άλλη μία υποδειγματική αντεπίθεση ο Πανιώνιος σκοράρει και πάλι. Ο Αραμπουλί βρήκε τον Μιλόγεβιτς, που βρήκε τον Παπανικολάου, ο οποίος σημείωσε το 1-2.

*39': ΓΚΟΛ 1-2

*Ο ΟΦΗ πιέζει και ψάχνει ένα δεύτερο γκολ πριν το ημίχρονο.

*Ο Τσιλιανίδης εκτέλεσε το φάουλ και ο Σεμέντο με κοντινή προβολή ισοφάρισε.

*31': ΓΚΟΟΛ 1-1

*Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο στο ματς και η πίεση καλά κρατεί.

*Ο ΟΦΗ έχει συντριπτική κατοχή της μπάλας, ωστόσο στην τελική προσπάθεια δεν έχει ουσία έως τώρα.

*21': Ο Κότνικ απέκρουσε το "χλιαρό" σουτ του Ναμπί.

*Ο Όμιλος προσπαθεί να βρει τρόπους για να "ξεκλειδώσει" την άμυνα του Πανιωνίου.

*Ο ΟΦΗ τώρα καλείται ν' αντιδράσει. Συνεχίζει, βέβαια, να έχει την κατοχή και να κερδίζει πολλά φάουλ έξω από την περιοχή του αντιπάλου.

*9:ΓΚΟΛ 0-1 Σε υποδειγματική αντεπίθεση, ο Μιλόγεβιτς έβγαλε μόνο τον Αραμπούλι, που με ψύχραιμο πλασέ σκόραρε.

*8': Το σουτ του Παπανικολάου δεν ανησύχησε τον Σωτηρίου.

*Ο Πανιώνιος περιμένει πίσω από την σέντρα τον ΟΦΗ, που έχει την κατοχή.

*3': Καλό φάουλ του Ναμπί από πλάγια αριστερά, η μπάλα πέρασε άουτ.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Όλα έτοιμα για την σέντρα.

*Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα στη Θύρα 4 κατά την είσοδο των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

*Ο Νίκκι Παπαβασιλείου είχε θερμές χειραψίες με τους ανθρώπους του πάγκου του ΟΦΗ.

* Το ματς θα διευθύνει ο Σέζος, με βοηθούς τους Καραγκιζόπουλο και Σάββα, ενώ 4ος είναι  ο Τσαγκαράκης. Διαιτητές VAR είναι οι Φωτιάς, Κουρομπύλια.

*Σε σχέση με το ματς με τον Αστέρα Τρίπολης ο Γιώργος Σίμος έχει προχωρήσει σε μία, υποχρεωτική, αλλαγή στην 11άδα. Τη θέση, δηλαδή, του τραυματία Μεγιάδο πήρε ο Σακόρ.

*Ο ηρακλειώτικος σύλλογος θέλει να πετύχει την 3η φετινή εντός έδρας νίκη του σε ισάριθμους αγώνες.

*Ο κόσμος συνεχίζει να φτάνει στο "Γεντί Κουλέ" και το σύνολο του Σίμου θα έχει και σήμερα τη στήριξη των φίλων του.

*Ο Όμιλος έκανε γνωστό ότι όλες τις γυναίκες θα παρακολουθήσουν το ματς της Κυριακής από τη Θύρα 1 του γηπέδου «Θ. Βαρδινογιάννης» με συμβολική τιμή εισιτηρίου τα 2 ευρώ.

Πρόκειται για μια πρωτοβουλία με φιλανθρωπικό χαρακτήρα από την ηρακλειώτικη ΠΑΕ, αφού όλα τα έσοδα από τα συγκεκριμένα εισιτήρια θα διατεθούν στην Πανελλήνια Εταιρία Πρόληψης για τον καρκίνο, «Στόχος - Πρόληψη».

*Οι Μεγιάδο, Φερέιρα και Δεληγιαννίδης αποτελούν τις απουσίες του Ομίλου.

*Ο Σωτηρίου θα υπερασπιστεί την εστία του ΟΦΗ και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά θα παίξουν οι Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης και Κοροβέσης.

Οι Νέιρα και Σακόρ είναι τα δύο αμυντικά χαφ και τον ρόλο του οργανωτή αναλαμαβάνει ο Ναμπί.

Οι Τσιλιανίδης και Σεμέντο θ' αγωνιστούν στις πλευρές της επίθεσης και στην κορυφή ο Φιγκεϊρέντο.

Οι ενδεκάδες:

OΦΗ: Σωτηρίου- Κοροβέσης- Μαρινάκης -Γιαννούλης - Νάστος -Σακόρ - Ναμπί - Νέιρα- Σεμέντο-Τσιλιανίδης- Φιγκειρέδο.

Πανιώνιος: Kotnik, Ευαγγέλου, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Παπαγεωργίου, Κόρμπος, Maksimovic, Τσιλούλης, Παπανικολάου, Milojevic, Arabuli

*Για την 6η αγωνιστική της Superleague, ο ΟΦΗ υποδέχεται τον Πανιώνιο στο ''Γεντί Κουλέ''