LIVE: ΟΦΗ-ΠAOK 2-2 (Τελικό)

21:08 | 04/07/2020

Ενημερωθείτε live για την εξέλιξη του αγώνα του ΟΦΗ κόντρα στον ΠΑΟΚ για την πρεμιέρα του δεύτερου γύρου των πλέι οφ.

*Τέλος του ματς.

*96': Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ να πάρει το ματς. Με μαγικά του Νέιρα και συνεργασία με τον Μάνο, ο Αργετινός βγήκε απέναντι από τον Πασχαλάκη, που έκανε σπουδαία απόκρουση.

*Τελευταίες στιγμές του ματς. Ο ΟΦΗ πρέπει να παίξει έξυπνα στο φινάλε. Ο ΠΑΟΚ πιέζει, αλλά δεν έχει φάσεις.

*Εφτά λεπτά οι καθυστερήσεις.

*89': Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ. Έξω οι Φιγκεϊρέντο και Μαρινάκης, μέσα οι Μάνος και Νάστος.

*87': Σέντρα Μάτος, κεφαλιά του Άκπομ άουτ. Ο φορ του ΠΑΟΚ φαίνεται κάνει φάουλ στον Μαρινάκη, όμως ο Κουμπαράκης δε δίνει τίποτα υπέρ του ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά.

*86': Στην αγκαλιά του Γουάλι το "ψαλιδάκι" του Μαουρίσιο.

*Ο ΠΑΟΚ πιέζει τον ΟΦΗ και μετά την αποβολή του Εσίτι.

*81': Δεύτερη κίτρινη για τον Εσίτι για μαρκάρισμα στον Μεγιάδο. Με 10 και ο ΠΑΟΚ.

*Ενώ ο ΟΦΗ αμύνεται σωστά, η ισοφάριση ήρθε από στημένη φάση.

*77': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Σακόρ στη θέση του Στάικου.

*Το φάουλ που προήλθε το γκολ του ΠΑΟΚ, ήταν μια αυστηρή απόφαση του Κουμπαράκη για μαρκάρισμα του Κοροβέση στον Μαουρίσιο.

*76': Καταπληκτική εκτέλεση φάουλ από τον Μιχαηλίδη και 2-2 για τον ΠΑΟΚ.

*Στο διάστημα που παίζει με 10 παίκτες, ο ΟΦΗ διαχειρίζεται σωστά το παιχνίδι και δεν έχει νιώσει απειλή.

*Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή, αλλά η υπεροχή του είναι άκαρπη.

*Διάλειμμα και πάλι για να πάρουν ανάσες οι παίκτες.

*Οι αριθμητικές ισορροπίες έχουν αλλάξει πλέον και ο ΟΦΗ πρέπει να μην επιτρέψει στον ΠΑΟΚ να εκμεταλλευτεί το πλεονέκτημα του παίκτη παραπάνω.

*63': Δύο αλλαγές ακόμη για τον ΠΑΟΚ. Έξω Λημνιός και Μπίσεσβαρ, μέσα οι Άκπομ και Μάτος.

*Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τζόλης στη θέση του Στοχ.

*60': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Βίκτορ στη θέση του Βαζ. Πάει στα στόπερ ο Ισπανός.

*59': Δεύτερη κίτρινη για Κουτρουμπή και αποβολή. Με 10 ο ΟΦΗ! Τιμωρήθηκε για επικίνδυνο παίξιμο στον Μαουρίτσιο.

*Ο ΟΦΗ δεν έχει προς το παρόν γίνει επικίνδυνος στην επανάληψη.

*Η ομάδα του Ηρακλείου πρέπει φυσικά να διαχειριστεί το υπέρ της προβάδισμα.

*Ο ΟΦΗ δεν έχει μπει καλά στην επανάληψη.

*51': Το διαγώνιο σουτ του Δ. Γιαννούλη δε βρήκε στόχο.

*49': Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ εκτέλεσε το φάουλ και η κεφαλιά του Βαρέλα από κοντά πέρασε άουτ.

*Άλλαξε σχηματισμό ο Φερέιρα και πάει το συγκρότημα του σ' ένα 3-5-2.

*46': Δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Ο Μιχαηλίδης και ο Εσίτι μέσα, έξω οι Ροδρίγο και Ελ Καντουρί.

*Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*Πρώτο γκολ στα πλέι οφ για τον Φιγκειρέντο, που είχε μα σκοράρει από το ματς της τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής περιόδου με την Λαμία (3-0).

*45'+5: Ο Γουάλι έδιωξε δύσκολα το μονοκόμματο πλασέ του Λημνιού.

*45'+3: Ο Γουάλι μπλόκαρε το σουτ του Λημνιού.

*Το τέρμα του Φιγκεϊρέντο ήταν ένα από τα ωραιότερα του ΟΦΗ την τρέχουσα σεζόν.

*Τρομερός συνδυασμός, με τους παίκτες του Σίμου ν' αλλάζουν γρήγορα την μπάλα, τον Μπράουν να κάνει συρτή σέντρα και τον Φιγκεϊρέντο να σκοράρει από κοντά.

*43': ΓΚΟΟΟΛ 2-1

*Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να γίνει απειλητικός και ν' αναλάβει τα "ηνία" του ματς, ωστόσο ο ΟΦΗ δε νιώθει απειλή.

*Κίτρινη στον πάγκο του ΠΑΟΚ για διαμαρτυρίες.

*Μετά την ισοφάριση του ΟΦΗ το παιχνίδι δεν είναι το ίδιο καλό.

*Συνεχίζεται το ματς.
*Ο Κουμπαράκης τιμώρησε με κίτρινη τον Κουτρουμπή για μαρκάρισμα στον Σφιντέρφσκι, ωστόσο έχει πάει στο VAR για να δει τη φάση.

* Ο Νέιρα έβαλε το πρώτο γκολ του ΟΦΗ στην έδρα του για τα πλέι οφ. Ο Όμιλος μέχρι τώρα σκόραρε μόνο μακριά από το Ηράκλειο.

*Διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες.

*O ΠΑΟΚ προσπαθεί να κόψει την... ορμή του ΟΦΗ, που για ένα δεκάλεπτο ήταν εξαιρετικός.

*Μετά το 10' η ομάδα του Σίμου έχει βελτιώσει αισθητά την εικόνα της.

*18': ΓΚΟΟΛ 1-1 Ο Κοροβέσης "έστρωσε" στον Νέιρα, που με συρτό αριστερό σουτ ισοφάρισε!

*17': Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ! Ο Στάικος με τρομερή κάθετη μπαλιά έβγαλε μόνο τον Βαζ από δεξιά, που σούταρε στην κλειστή γωνιά του Πασχαλάκη και η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

*14': Ο Βαζ εκτέλεεσε το κόρνερ, ο Κουτρουμπής έπιασε την κεφαλιά και ο Πασχαλάκης έδιωξε σε κόρνερ.

*13': Το σουτ του Φιγκεϊρέντο κόντραρε στον Βαρέλα και πέρασε κόρνερ.

*Ο ΠΑΟΚ πιέζει ψηλά τον ΟΦΗ και δεν του επιτρέπει να "χτίσει" επιθέσεις μέχρι τώρα.

*Στην πρώτη φάση του ματς ο Όμιλος δέχτηκε γκολ, ενώ μετά το πρώτο δεκάλεπτο δεν έχει ακόμη απειλήσει ο ίδιος.

*Ο ΟΦΗ βρίσκεται από νωρίς πίσω στο σκορ και καλείται πλέον ν' αντιδράσει.

*5': ΓΚΟΛ 0-1 Σε μια αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, ο Λημνιός έβαλε στην πλάτη του τον Γιαννούλη, σέντραρε και ο Μπίσεσβαρ από κοντά σκόραρε.

*Με πολλές λάθος μεταβιβάσεις έχουν ξεκινήσει το παιχνίδι και οι δύο ομάδες.

*Ξεκίνησε το παιχνίδι.

*Οι παίκτες των δύο ομάδων βγαίνουν σιγά-σιγά στον αγωνιστικό χώρο. Σε λίγα λεπτά έχουμε σέντρα στο "Γεντί Κουλέ".

*Το ματς θα διευθύνει ο Κουμπαράκης (Θράκης), με βοηθούς τους Κολοσιώνη (Αιτ/νιας) και Τζιώτζιο (Θράκης). Τέταρτος διαιτητής είναι ο Τσαγκαράκης (Χανίων), VAR ο Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) και AVAR ο Τριανταφύλλου (Αρκαδίας).

*Το γεγονός πως το παιχνίδι είναι βραδινό ευνοεί τους παίκτες, καθώς οι θερμοκρασίες είναι υψηλές και αν γινόταν νωρίτερα, η ζέστη θα δυσκόλευε τις προσπάθειες τους.

*Ο Όμιλος θα προσπαθήσει σήμερα να πετύχει στο μίνι πρωτάθλημα του τίτλου και το πρώτο του γκολ στο "Γεντί Κουλέ", αφού με ΑΕΚ και Παναθηναϊκό δεν έχει σκοράρει.

*Βρίσκονται στις γύρω ταράτσες, τραγουδούν και προσπαθούν να βοηθήσουν την ομάδα του Σίμου, έστω κι αν είναι εκτός γηπέδου.

*Οι φίλοι του ΟΦΗ έχουν ήδη συγκεντρωθεί στο... γνωστό πλέον σημείο.

*Ο Γιώργος Σίμος για δεύτερο συνεχόμενο ματς επιλέγει σχηματισμό 5-4-1 για το συγκρότημα του.

*Ο ΟΦΗ θα προσπαθήσει να πανηγυρίσει κόντρα στον ΠΑΟΚ την πρώτη του νίκη στα πλέι οφ.

*Στα γνωστά προβλήματα των Σεμέντο, Τσιλιανίδη και Φερέιρα προστέθηκε και αυτό του Δεληγιαννίδη, που ταλαιπωρείται από στομαχικές διαταραχές και ενώ αρχικά είχε μπει στην αποστολή, τελικά αποκλείστηκε από την 20άδα και τη θέση του πήρε ο Μπολάκης.

*Την εστία των γηπεδούχων θα υπερασπιστεί ο Γουάλι και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά θα παίξουν οι Μπράουν, Μαρινάκης, Κουτρουμπής, Γιαννούλης και Κοροβέσης.

Στη μεσαία γραμμή την τετράδα συνθέτουν οι Μεγιάδο, Νέιρα, Στάικος και Βαζ, ενώ στην κορυφή θ’ αγωνιστεί ο Φιγκεϊρέντο.

*Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον ΠΑΟΚ στο «Γεντί Κουλέ» για τα πλέι οφ της Super League.

*Καλησπέρα σας!

ΟΦΗ: Γουάλι, Μπράουν, Μαρινάκης, Κουτρουμπής, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Βαζ, Στάικος, Μεγιάδο, Νέιρα, Φιγκεϊρέντο

Ο πάγκος του ΟΦΗ: Σωτηρίου, Σακόρ, Νάστος, Μάνος, Ναμπί, Ζοάο Βίκτορ, Βαφέας, Μπολάκης, Νοικοκυράκης

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Ίγκνασον, Βαρέλα, Γιαννούλης, Ελ Καντουρί, Μαουρίσιο, Μπίσεσβαρ, Λημνιός, Στόχ, Σφιντέρφσκι