16:31 | 07/09/2019

Ενημερωθείτε live για το φιλικό στο κεκλεισμένων των θυρών Παγκρήτιο.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ: ΟΦΗ-Πλατανιάς 3-1

Τελευταία λεπτά στο φιλικό

82ο λεπτό: Ο Περδίκης στη θέση του Νάστου, ο Νοικοκυράκης αντί του Nέιρα, ο Ντίνας στη θέση του Φιγκεϊρέντο και ο Σουρνάκης αντί του Σεμέντο

75ο λεπτό: Μέσα οι Κωστίκος και Καρβούνης, έξω οι Nίλι και Μιγκέλ

75ο λεπτό: Ο Στάϊκος σουταρε η μπαλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

72ο λεπτό: Σουτ Φιγκειρέδο η μπάλα στην αγκαλιά του Γκότ

66ο λεπτό: Ο Παπαδόπουλος αντί του Ρεβυθόπουλου

66ο λεπτό: Ξουτρουμπής και Στάικος αντί των Μπράουν και Σακόρ αντίστοιχα

64ο λεπτό: Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΟΦΗ. Ο Ναμπί εκτέλεσε και η μπάλα κατέληξε στη συμβολή των δοκαριών της εστίας του Γκοτ

55ο λεπτό: Μέσα οι Κοροβέσης και Τσιλιανίδης, έξω οι Δεληγιαννίδης και Βαζ

Στο ματς έχουν περάσει για τον Πλατανοά οι Γκοτ αντί του Μαντζάρη, Ποζατζίδης αντί του Πασχαλάκη, Μποκέτι στη θέση του Σμυρλάκη και Καραγκούνης αντί του Παπουτσογιαννόπουλου

Ο Σωτηρίου στη θέση του Γουάλι

50ο λεπτό: Ο Λουκίνας από κοντά σούταρε η δυνατά και η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι.

Χωρίς αλλαγές ο ΟΦΗ

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Όλα έτοιμα για το β' μέρος

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

44ο λεπτό: Γκολ για τον Πλατανιά: Ο Λουκίνας παίρνει... εκδίκηση για τη χαμένη ευκαιρία νωρίτερα και σκοράρει μειώνοντας 3-1.

40ο λεπτό: Τρίτο γκολ για τον ΟΦΗ: Ο Φιγκεϊρέδο με ωραίο πλασέ κάνει το 3-0 για τον ΟΦΗ!

Χορταστικό το ματς έως τώρα.

37ο λεπτό: Η πρώτη Ευκαιρία για τον Πλατανιά, με τον Λουκίνα να βγαίνει τετ α τετ, να κάνει το σουτ και τη μπάλα να περνά ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι.

Ο ΟΦΗ είναι κυρίαρχος στο πρώτο ημίωρο, έχει την κατοχή της μπάλας και δημιουργεί συνεχώς ευκαιρίες.

29ο λεπτό: Πολύ καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με τον Σεμέντο να κάνει το σουτ και τη μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μάντζαρη

20ο λεπτό: Γκολ για τον ΟΦΗ: Μετά από πάσα του Βαζ ο Ναμπί σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής και έκανε το 2-0 για τον ΟΦΗ

19ο λεπτό: Καλή στιγμή με τον Φιγκεϊρέδο να σουτάρει και την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ

13ο λεπτό: Γκολ για τον ΟΦΗ: Σε αντεπίθεση, ο Σακόρ έκανε τη σέντρα, κεφαλιά-ψαρακι του Βαζ και 1-0.

7ο λεπτό: Σουτ από καλή θέση του Βαζ, η μπάλα κόντραρε στα σώματα των αμυντικών του Πλατανιά και απομακρύνθηκε

Τίποτα το ιδιαίτερο έως τώρα.

Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά.

ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ

* Αναπληρωματικοί: Γκοτ, Ποζατζίδης, Λεωνιδόπουλος, Ταρίκ, Καραγκούνης, Λειρία, Κωστίκος, Ρουσσάκης, Πουρζιτίδης, Παπαδόπουλος, Καρβούνης, Τοπαλίδης, Λαμσε, Πενταράκης

* Για τον Πλατανιά στο αρχικό σχήμα βρίσκονται οι: Μάντζαρης, Ρεβυθόπουλος, Τσαμούρης, Σααντο, Σμυρλάκης, Αντόνιο, Νίλι, Πασχαλάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Λουκίνας, Μάικιτς

* Στον πάγκο είναι οι: Σωτηρίου, Κουτρουμπής, Ντίνας, Τσιλιανίδης, Στάικος, Μπολάκης, Κοροβέσης, Περδίκης, Σουρνάκης, Νοικοκυράκης

Η διάταξη του ΟΦΗ:

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Γουάλι, Μπράουν, Νάστος, Μαρινάκης, Δεληγιαννίδης, Νέιρα, Σακόρ, Ναμπί, Σεμέντο, Βαζ, Φιγκεϊρέδο

*Σέντρα στις 17:00

*Αυτή είναι η αποστολή του ΟΦΗ για το σημερινό φιλικό.

*Καλησπέρα σας. Από εδώ θα ενημερώνεστε για το φιλικό του ΟΦΗ με τον Πλατανιά, στην άτυπη ρεβάνς του 1-0 της Τετάρτης στο Μάλεμε.