ΟΦΙ-ΑΟΧ/Κισσαμικός 0-2 (τελικό)

Live ενημέρωση για την αναμέτρηση στο Παγκρήτιο, για την 1η αγωνιστική του 3ου ομίλου ανάμεσα σε ΟΦΙ και ΑΟΧ Κισσαμικό.

Λήξη του αγώνα. Ο ΑΟΧ/Κισσαμικό πήρε τη νίκη.

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων στο Παγκρήτιο.

*90'-ΓΚΟΛ Ο Βρεττός με ψύχραιμο σουτ έκανε το 0-2.

* 85'-Μεγάλη φάση για τον ΟΦΙ. Το σουτ του Μούτσα ήταν λίγο άστοχο.

*Τελευταία αλλαγή και για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Στη θέση του Ρίσκι ο Μαλονγκά.

*Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΙ. Έξω ο Πότσι, μέσα ο Μπέγκο.

*Δεύτερη αλλαγή για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Έξω ο Σιμόν, μέσα ο Βρεττός.

*Στο τελευταίο τέταρτο η ποιότητα της αναμέτρησης δεν ήταν καλή.

*Πρώτη αλλαγή για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Βγήκε ο Αρναρέλλης και στη θέση του μπήκε ο Αποστολόπουλος.

* Δεύτερη αλλαγή για τους Λασιθιώτες. Έξω ο Μηνάς, μέσα ο Γκέκας.

*Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΙ. Ο Τοπούζης στη θέση του Παπαδόπουλου.

*53'-Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Ο Τόλι έκανε τρομερή ατομική ενέργεια, σέντραρε, ο Ρίσκι έπιασε την κεφαλιά και ο Παναγιώτου μπλόκαρε.

*48'-ΓΚΟΛ 0-1 Ο Σάλιακας εκτέλεσε το κόρνερ και ο Ζιούλης με άπιαστη κεφαλιά σημείωσε το 0-1.

*47'-O Γκίνη επιχείρησε το ξαφνικό σουτ και ο Παναγιώτου έδιωξε σε κόρνερ

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Τέλος πρώτου μέρους στο Παγκρήτιο.

*45'-Το έξυπνα εκτελεσμένο φάουλ του Σάλιακα από πλάγια αριστερά πέρασε άουτ.

*39'- Ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε σταθερά το σουτ του Μηνά.

*Ο ρυθμός της αναμέτρησης έχει πέσει αισθητά.

*23'- Ο Μηνάς δεν έπιασε το σουτ όπως θα ήθελε από πλεονεκτική θέση και η ευκαιρία χάθηκε για τον ΟΦΗ.

*17'-Το πλασέ του Σιμόν δεν ανησύχησε τον Παναγιώτου.

*Το παιχνίδι έχει ρυθμό, αλλά απουσιάζουν οι φάσεις.

*Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός έχει μπει καλύτερα στο ματς.

*3'- O Ρίσκι σούταρε και ο Παναγιώτου απέκρουσε δύσκολα.

*Ξεκίνησε ο αγώνας.

*Το ματς θα διευθύνει ο Κατοίκος (ΕΠΣ Αθηνών), με βοηθούς τους Γαρεφαλάκη και Α. Δασκαλάκη από την Ένωση Ηρακλείου.
*Τα έργα που γίνονται στο "Βουζουνεράκειο" υποχρεώνουν τους Λασιθιώτες να "μετακομίσουν" για τα ματς Κυπέλλου στο Παγκρήτιο Στάδιο.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΟΦ Ιεράπετρας (Γιάννης Μάγγος): Παναγιώτου, Κορομηλάς, Αναστασόπουλος, Καλημέρης, Μίγγας, Πότσι, Μούτσα, Παπαδόπουλος, Χύσι, Γκίκα, Μηνάς.

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Ζιούλης, Φαζός, Αρναούτογλου, Γκίνη, Καντιμά, Σιμόν, Σάλιακας, Αρναρέλλης, Ρίσκι

Πρεμιέρα σήμερα για τη φάση των ομίλων του κυπέλλου Ελλάδας. Το ενδιαφέρον συγκεντρώνει το παιχνίδι ΟΦΙ - ΑΟΧ Κισσαμικός. Για την ομάδα της Ιεράπετρας είναι ένα ιστορικό παιχνίδι ενώ η Χανιώτικη ΠΑΕ αγωνίζεται χωρίς τους Καραγιάννη - Σεληνιωτάκη.

Το Capitano.gr σας μεταφέρει Live την εξέλιξη του αγώνα.