14:48 | 09/02/2020

Ο ΟΦΙ υποδέχεται την Τρίγλια για την 19η αγωνιστική της Football League

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

* Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

* Πλησιάζουμε στο 90λεπτο, ο ΟΦΙ έχει κλειδώσει τη νίκη. Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

* Ανήμπορη να αντιδράσει η ομάδα του Μάγγου.

* Συντριπτικά καλύτερη η ομάδα της Ιεράπετρας

57ο λεπτό - γκολ για τον ΟΦΙ: Ο Κατσικοκέρης με κεφαλιά ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0 για την ομάδα της Ιεράπετρας.

* Άρχισε το δεύτερο μέρος

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

* Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

29ο λεπτό - γκολ για τον ΟΦΙ: O OΦΙ μετουσιώνει την ανωτερότητά του με ένα δεύτερο γκολ, αυτή τη φορά από τον Μηνά.

14ο λεπτό - γκολ για τον ΟΦΙ: Η ομάδα της Ιεράπετρας παίρνει νωρίς το προβάδισμα στο σκορ με τον Σκόνδρα.

* Ένα σουτ έως τώρα, από πλευράς γηπεδούχων, στο ματς.

* Έχει την κατοχή ο ΟΦΙ και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρίες.

* Επιθετικά έχει μπει ο ΟΦΙ και πιέζει τους φιλοξενούμενους.

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΡΟΣ

* Όλα έτοιμα για τη σέντρα

Η σύνθεση της Τριγλίας: Γιαγκιόζης, Παντεκίδης, Μιλκούδης, Σγούρης, Ρογγότης, Παπαστεριανός, Λεμονής, Κουρέλλας, Σαρβανίδης, Ντούγκα, Ναζλίδης.

* Πρώτο ματς του Μάγγου ως αντίπαλος της πρώην ομάδας του.

* Θυμίζουμε ότι ο ΟΦΙ πήρε 3 βαθμούς από το ματς κόντρα στον Ιαλυσό, που δεν ταξίδεψε στην Κρήτη. Ο Ιάλυσος, βέβαια, θα καταθέσει έφεση. Μετά την απόφαση, ο ΟΦΙ έχει 27 βαθμούς.

* Στο ''Βουζουνεράκειο'' η αναμέτρηση, στις 15:00.