ΟΦΙ - Εθνικός 2-0 (Τελικό)

15:45 | 14/04/2019

Ενημερωθείτε για την εξέλιξη του αγώνα στην Ιεράπετρα, στη μεγάλη μάχη για την πρωτιά του 5ου ομίλου.

*Τέλος του αγώνα. Πρωταθλητής ο ΟΦΙ!

*97':ΓΚΟΟΛΛ 2-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΙ!

*Στις καθυστερήσεις το ματς στο Βουζουνεράκειο.

*Στο 82' το 1-2 στο Ατσαλένιο παραμένει.

*Λίγα λεπτά μακριά από την κατάκτηση του τίτλου βρίσκεται το σύνολο του Μάγγου!

* O ΟΦΙ κρατάει το υπέρ του προβάδισμα, που του δίνει την απευθείας άνοδο.

*Ο ΠΟΑ συνεχίζει να χάνει με 1-2 από τον Ιωνικό, ενώ οι Ατσαλενιώτες αγωνίζονται από το 61' με παίκτη λιγότερο, αφού ο Βρεττός αντίκρισε τη 2η κίτρινη κάρτα.

*Σκόρερ για την ομάδα του Γιάννη Μάγγου είναι ο Μηνάς, έπειτα από... κομπίναα σε εκτέλεση φάουλ. "Αγκαλιά" με τον τίτλο ο ΟΦΙ.

*65': ΓΚΟΟΛ 1-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΙ

*Η αγωνία κορυφώνεται, καθώς δεν υπάρχει ακόμη σκορ στο ΟΦΙ-Εθνικός και οι ισορροπίες για τον τίτλο είναι λεπτές.

*Σημαντική ευκαιρία για τον ΟΦΙ με τον Βιγιαφάνε στο 49'.

*Σέντρα στην επανάληψη και στο Ατσαλένιο.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στην Ιεράπετρα.

*Ημίχρονο και στο Ατσαλένιο. ΠΟΑ-Ιωνικός 1-2.

*Τέλος ημιχρόνου στο Βουζουράκειο. Δεν υπάρχει σκορ στο ματς.

*Οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι για μαρκάρισμα που δέχτηκε ο Μηνάς, όμως ο διαιτητής είχε αντίθετη άποψη.

*Ο ΟΦΙ... πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, όμως δεν έχει βρει ακόμη το "δρόμο" προς τα δίχτυα.

*Τίποτα δεν έχει αλλάξει στις "μάχες" του τίτλου στον 5ο όμιλο. ΟΦΙ-Εθνικός 0-0 και ΠΟΑ-Ιωνικός 1-2.

*Μετά τα πρώτα λεπτά, ο ρυθμός έχει πέσει στο Βουζουνεράκειο και δεν υπάρχει ακόμη σκορ.

*Βροχη" τα γκολ στο Ατσαλένιο, ο ΠΟΑ μειώνει στο 15' με τον Παπαδομιχελάκη.

*Στην Ιεράπετρα ο ΟΦΙ έχει την υπεροχή, όμως δεν μπορεί να σκοράρει.

*Δεύτερο γκολ για τον Ιωνικό στο Ατσαλένιο. Ο Κουϊρουκίδης έκανε το 0-2 στο 13'.

*Στο Ατσαλένιο, σ΄ένα ακόμη σπουδαίο ματς της 26ης αγωνιστικής, ο Ιωνικός προηγείται από το τέταρτο λεπτό του ΠΟΑ 0-1 με γκολ του Πογοσιάν.

*Οι ενδεκάδες:

ΟΦ Ιεράπετρας: Πρίφτης, Αναστασόπουλος, Κορομηλάς, Τζελέπης, Πότσι, Καραγιάννης, Χύσι, Μπάμπης, Μηνάς, Κορέτας, Βιγιαφάνε.

Εθνικός Πειραιώς: Κολιοφούκας, Σκεντεράι, Μηλιώτης, Κορνέζος, Χριστοφιλέας, Λεωνιδόπουλος, Αλεξίου, Κωνσταντίνου, Μπλάνκο, Τσιλιγκίρης, Μάναλης.