LIVE: Οι «μάχες» των κρητικών ομάδων της Football league

Το Capitano.gr θα σας μεταφέρει ότι συμβαίνει στις αναμετρήσεις ΑΟΧ Κισσαμικός - Εργοτέλης και Ηρόδοτος - Αήττητος Σπάτων

*Δεν απειλείται ο Ηρόδοτος

*Τελευταίο λεπτό καθυστερήσεων στη Ν. Αλικαρνασσο   (Ηρόδοτος - Αήττητος)

ΤΕΛIΚΟ: ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ : 1-2

Στο 90+4' μείωσε με σουτ ο Αρναρέλλης.

94' - ΓΚΟΛ ο Κισσαμικός

90' - Αντίστροφη μέτρηση για το τέλος του αγώνα στα Περβόλια (ΑΟΧ - Εργοτέλης)

O παίκτης που μπήκε πριν από λίγο στον αγωνιστικό χώρο, ο Αλέξανδρος Σμυρλής ''λυτρώνει'' τον Ηρόδοτο

80' - ΓΚΟΛ ο Ηρόδοτος!

81' - Αποβολή για τον Καραγιάννη του ΑΟΧ Κισσαμικού με δύο κίτρινες σε δύο λεπτά - με δέκα οι γηπεδούχοι (ΑΟΧ - Εργοτέλης)

Ο Γιακούμπου ο σκόρερ του β' τέρματος του Εργοτέλη - διαμαρτυρίες για οφσάιντ των γηπεδούχων

79' - ΓΚΟΛ ο Εργοτέλης, 0-2!

77' - Μεγάλη ευκαιρία ο Μαζουλουξής στη γραμμή διώχνει το σουτ του Αρναρέλλη (ΑΟΧ - Εργοτέλης)

70' - Μεγάλη φάση για τον Αήττητο Σπάτων, κεφαλιά ο Μαρουκάκης, ο Κουράκης στη σωστή θέση κρατάει το μηδέν (Ηρόδοτος - Αήττητος)

75' - Τεγούσης αντί Τόλι στον ΑΟΧ Κισσαμικό (ΑΟΧ - Εργοτέλης)

ΣΧΟΛΙΟ: Χωρίς τις μεγάλες φάσεις στο β' μέρος το Ηρόδοτος - Αήττητος, κρατάει με ευκολία ο Εργοτέλης το υπέρ του σκορ στα Πεβόλια

65' - Αμαραντίδης αντί Φουκαράκη στον Ηρόδοτο (Ηρόδοτος - Αήττητος)

• Ηρόδοτος-Αήττητος Σπάτων 0-0

67' - Ο Μαλονγκά αποχωρεί στην θέση του μπαίνει ο Αρναρέλλης (ΑΟΧ - Εργοτέλης)

65' - Ο Λαμπάκης περνάει στο παιχνίδι και ο Μπουρσέλης αποχωρεί (ΑΟΧ - Εργοτέλης)

57' - Πρώτη ευκαιρία στο β' μέρος για Ηρόδοτο, κεφαλιά ο Κωνσταντινίδης, λίγο άουτ (Ηρόδοτος - Αήττητος)

59' - Ευκαιρία με τον Αποστολόπουλο για τον ΑΟΧ, δεν ανησύχησε ιδιαίτερα ο Καλογεράκης (ΑΟΧ - Εργοτέλης)

58' - Ροβίθης αντί Καπνίδη για Εργοτέλη (ΑΟΧ - Εργοτέλης)

56' Καραγιάννης αντί Σιμόν στον ΑΟΧ (ΑΟΧ - Εργοτέλης)

46' - Ο Σμυρλής στη θέση του Μάκο (Ηρόδοτος - Αήττητος)

46' - Έναρξη β΄ημιχρόνου και στη Ν. Αλικαρνασσό (Ηρόδοτος - Αήττητος)

47' - Πρώτη καλή στιγμή για τον Εργοτέλη στο β' μέρος - εκτέλεση φάουλ του Μπουτσάκη η μπάλα πέρασε λίγο άουτ (ΑΟΧ - Εργοτέλης)

Σε λίγο αναμένεται να ξεκινήσει το β' μέρος στη Ν. Αλικαρνασσό

46' - Ξεκίνησε το β' ημίχρονο στα Περβόλια

HMIΧΡΟΝΟ: ΗΡΟΔΟΤΟΣ - ΑΗΤΤΗΤΟΣ : 0-0

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ : 0-1 (Μπάτζιος 14')

*Έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Γροντή από καλή θέση, ο Κουράκης βρήκε την μπάλα, εκείνη χτύπησε στο δοκάρι και έτσι ο Ηρόδοτος γλίτωσε από το γκολ.

38' - Δοκάρι για τον Αήττητο με τον Γροντή (Ηρόδοτος - Αήττητος)

ΣΧΟΛΙΟ: Ο Εργοτέλης προηγήθηκε νωρίς στα Περβόλια, κρατάει με άνεση το υπέρ του σκορ

35' - Εδώ και μερικά λεπτά, ο Αήττητος έχει ισορροπήσει το ματς (Ηρόδοτος - Αήττητος)

34' - Καλή προσπάθεια από τον Τσέλιο, σουτ από καλή θέση, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος (ΑΟΧ - Εργοτέλης)

*Σκορ μέχρι στιγμής (30')

• Αιγινιακός-Απόλλων Λάρισας 0-1
  • Κέρκυρα-Ηρακλής 0-0 (22')
  • Δόξα Δράμας-Βόλος 0-0

26' - Δύο καλές στιγμές για Αήττητο με Χαντί (σουτ) και Μαρουκάκη (βολ πλανέ) για Αήττητο (Ηρόδοτος - Αήττητος)

25' - Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Ηρόδοτο (Ηρόδοτος - Αήττητος)

24' - Καλή προσπάθεια από τον Μαλονγκά από τα δεξιά όμως δεν βρήκε κάποιον συμπαίκτη του (ΑΟΧ - Εργοτέλης)

ΣΧΟΛΙΟ: Περίπου 25 λεπτά αγώνα στη Ν. Αλικαρνασσό, ο Ηρόδοτος δεν απειλείται αντιθέτως είναι καλύτερος, έχει δημιουργήσει δύο καλές ευκαιρίες και πατάει καλύτερα στο γήπεδο από τον Αήττητο

17' - Ακόμα μια ευκαιρία για τον Ηρόδοτο, άστοχο το σουτ του Γιαλούση (Ηρόδοτος - Αήττητος)

16' - Καλή ευκαιρία για τον Ηρόδοτο, σουτ ο Φουκαράκης η μπάλα λίγο άουτ, ακούμπησε και το δοκάρι (Ηρόδοτος - Αήττητος)

*Ο Μπάτζιος βάζει μπροστά στο σκορ, με ωραία κεφαλιά (κόρνερ Μπουρσέλη), την ομάδα του Νίκκι Παπαβασιλείου (ΑΟΧ Κισσαμικός - Εργοτέλης)

14' - ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη!

*Φτάσαμε περίπου στο 10λεπτο των δύο αγώνων (αλλά και όλων της 2ης αγωνιστικής που διεξάγονται στις 15.00), χωρίς κανένα γκολ έως τώρα

8' - Αλλαγή για Αήττητο, Μουστάκης αντί Χριστοφιλέα (Ηρόδοτος - Αήττητος)

5' - Έχει μπει καλύτερα ο Ηρόδοτος στον αγώνα, χωρίς την μεγάλη φάση έως τώρα (Ηρόδοτος - Αήττητος)

2' - Σουτ του Μπρους, η μπάλα λίγο άουτ - πρώτη ευκαιρία για Εργοτέλη (ΑΟΧ - Εργοτέλης)

*Ξεκίνησε και το παιχνίδι στη Ν. Αλικαρνασσό

*Έναρξη του αγώνα στα Περβόλια

*Όπως και στο παιχνίδι του Κυπέλλου, στον πάγκο του Ηρόδοτου κάθεται ο Γιώργος Λυρώνης καθώς ο Αρμάντο Φουτσίνι λείπει στο Καμερούν για τους αγώνες της Κ23 της χώρας του

*Οι ενδεκάδες στο Ηρόδοτος - Αήττητος Σπάτων

Ηρόδοτος: Κουράκης, Προβιδάκης, Μπάμπης, Γιαλούσης, Κανδυλάκης, Φραγκουλάκης, Κασαπάκης, Μάκο, Μασάδο, Φουκαράκης, Κωνσταντινίδης

Αήττητος: Κοκκαλάς, Χριστοφιλέας, Μάγκας, Ηρακλής, Κασνέτσης, Χαντί, Γροντής, Νηκλιτσιώτης, Μαρουκάκης, Σπυρόπουλος

*Οι ενδεκάδες στο ΑΟΧ Κισσαμικός - Εργοτέλης

ΑΟΧ/ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ: Παπαδόπουλος, Τόλι, Ζιούλης, Φαζός, Παπαχρήστος, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Sinon, Σάλιαγκας, Αποστολόπουλος,Malonga

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Καλογεράκης, Μαζουλουξής, Yakubu, Μπουτσάκης, Μπάτζιος, Bruce, Τσέλιος, Μπουρσέλης, Ιατρούδης, Efford, Καπνίδης