Ενημερωθείτε ζωντανά από το Capitano.gr για την εξέλιξη της αναμέτρησης στο Φάληρο.

*Τέλος του αγώνα.

*Τελευταίες στιγμές του ματς.

*Πέντε λεπτά καθυστερήσεις.

*87': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ με τον Βαζ ν' αντικαθιστά τον Τσιλιανίδη.

*Ο ΟΦΗ έχει πλέον τον πλήρη έλεγχο του αγώνα.

*83': Το ωραίο σουτ του Σεμέντο στην αγκαλιά του Σα.

*82': Ο Καμαρά στη θέση του Σουντανί.

*78': Δεν είχε τύχη το σουτ του Τσιλιανίδη.

*75': Άουτ το σουτ του Ποντένσε.

*Δείτε καρέ-καρέ τη φάση του πέναλτι που ζητάει ο ΟΦΗ.

*71': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μάνος στη θέση του Φιγκεϊρέντο.

*Δεν μετράει το γκολ του Ολυμπιακού. Οφ σάιντ ο Σουντανί στο ξεκίνημα της.

*Επικοινωνία με το VAR έχει ο Παπαδόπουλος.

*Σε ωραία αντεπίθεση, ο Γκασπάρ, βρήκε τον Μασούρα, που έδωσε έτοιμο γκολ στον Μασούρα, ο οποίος σκόραρε.

*66': ΓΚΟΛ 3-1

*64': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κουτρουμπής στη θέση του Νάστου.

*62': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του τραυματία Τοροσίδη, ο Γκασπάρ.

*61': "Χλιαρό" σουτ του Σεμέντο, μπλόκαρε ο Σα.

*Από νέο λάθος, η μπάλα έφτασε στον Σουντανί, που με δυνατό σουτ δίνει το προβάδισμα και πάλι στον Ολυμπιακό.

*57': ΓΚΟΛ 2-1

*56': Απειλεί ο Ολυμπιακός, όταν οι παίκτες του συνεργάστηκαν όμορφα, ο Ποντένσε θέλησε να βρει τον Γκερέρο, αλλά ο Μαρινάκης απομάκρυνε!

*56': Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας στη θέση του Λοβέρα.

*54': Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ! Ο Σεμέντο "έστρωσε" στον Ναμπί, που πλάσαρε και η μπάλα βρήκε στο αριστερό δοκάρι του Σα και πέρασε άουτ.

*51': Ο Λοβέρα εκτέλεσε το κόρνερ και η κεφαλιά του Τοροσίδη πέρασε άουτ.

*Οι φίλοι του ΟΦΗ... βράζουν στα social media για τη φάση του πέναλτι του Σεμέδο στον Φιγκεϊρέντο.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Τέλος ημιχρόνου.

*Ο Μαρινάκης σέντραρε συρτά και ο Ναμπί με υπέροχο πλασέ από το ημικύκλιο της περιοχής ισοφάρισε.

*45'+1: ΓΚΟΟΛ 1-1

*Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις.

*Οι παίκτες του ΟΦΗ δε διαμαρτυρήθηκαν, αν και θα μπορούσαν, στη φάση που ζήτησαν πέναλτι.

*44': Σουτ του Ποντένσε, μπλόκαρε ο Σωτηρίου.

*43': Παραλίγο αυτογκόλ από τον Γιαννούλη, σε γύρισμα του Γκιλιέρμε.

*40': Σε αντεπίθεση του Ολυμπιακού, ο Σουντανί βρέθηκε πλάγια δεξιά και πλάσαρε άουτ.

*Ο ΟΦΗ είναι πλέον καλύτερος από τον Ολυμπιακό.

*O Βραζιλιάνος φαίνεται ότι ανατρέπεται, όμως ο διαιτητής έχει αντίθετη άποψη.

*Ο Παπαδόπουλος συμβουλεύεται το VAR.

*33': Ο ΟΦΗ ζητάει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Σεμέντο στον Φιγκεϊρέντο.

*Στο γήπεδο βρίσκεται και ο προπονητής της Εθνικής Ελλάδας, Τζον Φαν Σιπ.

*Ο Όμιλος κρατάει στα εδώ και αρκετή ώρα μακριά από τον Σωτηρίου τον Ολυμπιακό.

*Ο ΟΦΗ έχει ανεβάσει ταχύτητες στα τελευταία λεπτά.

*Η ομάδα του Σίμου ψάχνει τρόπο για να βρει διαδρόμους στην εστία του Σα.

*16': Έξυπνο σουτ του Τσιλιανίδη από δεξιά, δεν ανησύχησε, όμως, ο Σα.

*Ο ΟΦΗ, τώρα, καλείται ν' αντιδράσει και να γίνει απειλητικός.

*11': ΓΚΟΛ 1-0 Από λάθος της άμυνας, η μπάλα έφτασε στον Ποτένσε, σέντραρε και ο Σουντανί με "καρφωτή" κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

*Ο Ολυμπιακός θέλει να επιβάλλει το ρυθμό του, αλλά ο ΟΦΗ αμύνεται καλά.

*Ο ΟΦΗ δείχνει τις προθέσεις του από νωρίς. Θέλει, δηλαδή, να κάνει το παιχνίδι του.

*5': Στην αγκαλιά του Σα το αδύναμο σουτ του Μεγιάδο.

*3': Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό. Ο Λοβέρα έκανε το μονοκόμματο και ο Σωτηρίου με μεγάλη απόκρουση έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο "Καραϊσκάκης".

*Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες...

*Το παιχνίδι θα διευθύνει ο Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), με βοηθούς τους Νικολαΐδη (Μακεδονίας) και Πάτρα (Μακεδονίας).
Τέταρτος διαιτητής είναι ο Αγγελάκης (Μακεδονίας), VAR ο Κουμπαράκης (Ξάνθης)
και AVAR ο Σάββας (Σερρών).

*Οι γηπεδούχοι δεν έχουν ακόμη απώλεια βαθμών μέσα στην έδρα τους, αφού μετρούν 3 νίκες σε ισάριθμα ματς, ενώ ο Όμιλος μακριά από την Κρήτη έχει μία νίκη, μία ισοπαλία και μία ήττα.

*Ο Ολυμπιακός είναι πρωτοπόρος στη γενική κατάταξη με 16 βαθμούς, ενώ ο ΟΦΗ είναι τέταρτος με 13 βαθμούς.

*To μοναδικό πρόβλημα για τον ΟΦΗ είναι ο Δεληγιαννίδης, που πρόσφατα υποβλήθηκε σε επέμβαση.

*Μία αλλαγή έχει κάνει ο 41χρονος τεχνικός σε σχέση με το τελευταίο ματς πρωταθλήματος απέναντι στον Πανιώνιο. Ο Μεγιάδο ξεπέρασε τον τραυματισμό του πήρε τη θέση του Σακόρ

*Ο Σωτηρίου θα υπερασπιστεί την εστία της ομάδας του Σίμου και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά θα παίξουν οι Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης και Κοροβέσης. Οι Μεγιάδο και Νέιρα είναι τα δύο αμυντικά χαφ, με τον Ναμπί ν' αναλαμβάνει τον οργανωτικό ρόλο. Στις πτέρυγες της επίθεσης θα παίξουν οι Τσιλιανίδης και Σεμέντο και στην κορυφή ο Φιγκεϊρέντο.

*Δείτε εδώ την ενδεκάδα του ΟΦΗ

*Δείτε εδώ την παράδοση του ΟΦΗ απέναντι στον Ολυμπιακό

*Δείτε εδώ το κανάλι που θα δείξει το αποψινό ματς

*Δείτε εδώ τις εμφανίσεις με τις οποίες θα αγωνιστεί ο ΟΦΗ κόντρα στον Ολυμπιακό

*Δείτε εδώ την ενδεκάδα και τη διάταξη του ΟΦΗ.

*Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός (Πέδρο Μάρτινς): Σα, Σουντανί, Σεμέδο, Μπουχαλάκης, Γκιλιέρμε, Γκερέρο, Ποντένσε, Λοβέρα, Κούτρης, Παπαδόπουλος, Τοροσίδης.

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου, Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Νέιρα, Ναμπί, Τσιλιανίδης, Σεμέντο, Φιγκεϊρέντο.

*Καλησπέρα σας. Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη του αγώνα στο γήπεδο Καραϊσκάκη.