LIVE: Ολυμπιακός - ΟΦΗ 5-1 (Τελικό)

16:04 | 25/02/2019

Παρακολουθείστε μέσα από το Capitano.gr την εξέλιξη του αγώνα Ολυμπιακός - ΟΦΗ (17.15) στο ''Καραϊσκάκης''.

Τέλος του αγώνα.

*Δείτε την ενημέρωση της ΕΠΟ για το θέμα του Παγκρητίου.

*Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

*85': Τετ α τετ ο Χασάν, όμως πλάσαρε άουτ.

*83': Ο Στρέζος έδιωξε σε κόρνερ το πλασέ του Γκερέρο.

*76': Ο Οικονόμου στη θέση του Βαζ

*74': Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκερέρο στη θέση του Ποντένσε.

*72': Το πλασέ του Ναμπί δε βρήκε στόχο.

*66': Ο Χασάν σηκώθηκε μόνος του στη μικρή περιοχή, αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη.

*65': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Αποχωρεί ο τραυματίας Παπάζογλου και στη θέση του πέρασε ο Ποτουρίδης.

*64': Άστοχο το σουτ του Φορτούνη.

*62': Ο Στρέζος έδιωξε το πλασέ του Φορτούνη.

*60': ΓΚΟΛ 5-1 Από λάθος διώξιμο του Στρέζου και ο Χασάν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

*57': ΓΚΟΛ 4-1 Ο Ναμπί με καταπληκτικό τεχνικό σουτ έκανε το 4-1

*53': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Πέρσον στη θέση του Νέιρα.

*46': ΓΚΟΛ 4-0 Ο Τσιμίκας σέντραρε και ο Χασάν με προβολή σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Τέλος ημιχρόνου.

*Δύο λεπτά καθυστερήσεις.

*42': Ο Τσιμίκας σούταρε και η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

*40': ΓΚΟΛ 3-0 Ο Ποντένσε έκανε ωραία σέντρα και ο Φορτούνης με "καρφωτή" κεφαλιά σκόραρε.

*36': ΓΚΟΛ 2-0 Από λάθος στη μεσαία γραμμή, ο Φορτούνης πάσαρε στον Χασάν, που με πλασέ έκανε το 2-0.

*Ο ΟΦΗ πληρώνει μια στιγμή ολιγωρίας, καθώς δεν έχει επιτρέψει σε κανένα άλλο σημείο στον αντίπαλος ν' απειλήσει.

*Ο ΟΦΗ συνεχίζει να δείχνει καλό πρόσωπο στο παιχνίδι.

*20' Διπλή αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω Τοροσίδης, Καμαρά και μέσα οι Τσιμίκας και Μπουχαλάκης.

*Στην πρώτη του φάση στο ματς ο Ολυμπιακός προηγήθηκε.

*15': ΓΚΟΛ 1-0 Κόντρα στη ροή του αγώνα ο Ολυμπιακός παίρνει το προβάδισμα. Ο Ποντένσε έκανε τη σέντρα και αφύλακτος ο Μασούρας στο δεύτερο δοκάρι σημείωσε με κεφαλιά το 1-0.

*Ο ΟΦΗ έχει μπει πολύ καλά στο παιχνίδι

*Άσχημες είναι οι τελευταίες εξελίξεις αναφορικά με την παρουσία της Εθνικής στο Παγκρήτιο. Τα ματς με Ιταλία και Αρμενία δε θα γίνουν στο Ηράκλειο.

*2': Νέα σημαντική φάση για τον ΟΦΗ. Ο Σα μπλόκαρε την κεφαλιά του Βαζ.

*1'Καλή στιγμη για τον ΟΦΗ. Το σουτ του Ναμπί ήταν άστοχο.

*Ξεκίνησε το ματς

* Την αναμέτρηση θα διευθύνει ο Φωτιάς (Πέλλας), ενώ βοηθοί του είναι οι Ψαρρής (Ζακύνθου) - Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας) και  4ος διαιτητής ο Μαλούτας (Ημαθίας).

*Τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο ΟΦΗ είναι πάρα πολλά. Νοκ-άουτ έχουν τεθεί οι τραυματίες Γιακουμάκης, Βουό, Παπαστεριανός και οι τιμωρημένοι Δεληγιαννίδης, Κυριακίδης και Νάστος.

*Ο ΟΦΗ δεν έχει καλή παράδοση στα εκτός έδρας ματς με τον Ολυμπιακό, ωστόσο έχει να θυμάται λίγες και καλές στιγμές ως φιλοξενούμενος στο "Καραϊσκάκης".

*O Σακόρ κάνει ντεμπούτο στο αρχικό σχήμα του ΟΦΗ, καθώς μέχρι τώρα είχε 3 συμμετοχές στο πρωτάθλημα, όλες ως βασικός.