LIVE: Παναχαϊκή - Εργοτέλης 2-0 (Τελικό)

12:44 | 23/02/2020

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του αγώνα στην Πάτρα, μέσα από το Capitano.gr

ΤΕΛΟΣ: Παναχαϊκή - Εργοτέλης 2-0

Προσπάθησε για κάτι καλό στο τέλος ο Εργοτέλης, όμως άργησε να ξυπνήσει

89' - Θεολόγου αντί Μαυριά στην Παναχαϊκή, τρίτη αλλαγή

86' - Ατομική προσπάθεια του Άτεφ, πέφτει στο έδαφος από μαρκάρισμα του Σταμόπουλου, κόρνερ δείχνει ο διαιτητής

*Κίτρινη κάρτα στον Γιάννη Μπουτσάκη ο οποίος βρίσκεται στον πάγκο για διαμαρτυρία, φωνάζουν στον 4ο για την φάση ο Διευθυντής της ΠΑΕ Γιώργος Τουτζάρης καθώς και ο Γιώργος Λαμπράκης

* Ο Μαζουλουξής σκόραρε, ο Μπάτζιος ήταν εκτεθειμένος.

84' - Ακυρώνεται γκολ του Εργοτέλη, έντονες διαμαρτυρίες από τον Εργοτέλη

81' - Σουτ του Μπαράτα εκτός περιοχής, υπό καλές προϋποθέσεις, όμως η μπάλα βγαίνει εκτός

77' - Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Μαυριά, δεν ξαφνιάστηκε ο Καλογεράκης

75' - Βγαίνει ο Μασούρας, στη θέση του ο Φροξυλιάς για την Παναχαϊκή

75' - Πέιος αντί Κατσούρι, ολοκλήρωσε τις αλλαγές ο Ταουσιάνης

Πολιορκία του Εργοτέλη στην περιοχή της Παναχαϊκής, διαμαρτυρία για χέρι στο σουτ του Άτεφ. Δεν είδε κάτι ο διαιτητής της αναμέτρησης

71΄- Αντωνακόπουλος αντί Ανάκογλου στην Παναχαϊκή

70' - Προσπάθεια του Άτεφ που πέφτει από τάκλιν του Παπατόλιου

67' - Ο Μπαράτα στη θέση του Μπουτσάκη, δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη

* Δεν έχει ρυθμό το β' μέρος

59' - Καλή προσπάθεια από τα αριστερά για τους φιλοξενούμενους, κόρνερ για τον Εργοτέλη

Eκνευρισμός στην κρητική ομάδα, συνεχόμενα τα εύκολα λάθη!

56' - Πρώτη αλλαγή στον Εργοτέλη: Ράμεζ αντί του Μανουσάκη

* Το β' μέρος ξεκίνησε όπως τελείωσε το πρώτο ημίχρονο. Η Παναχαϊκή ορεξάτη, άνευρος ο Εργοτέλης

50' - Σπουδαία ευκαιρία για το 3-0 για την Παναχαϊκή. Δοκάρι το σουτ του Μαυριά, ο Κυνηγόπουλος στην επαναφορά εκτελεί όμως ο Καλογεράκης λέει ''όχι''

* Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δυο ομάδες

46' - Έναρξη στο β' μέρος

Ημίχρονο: Παναχαϊκή - Εργοτέλης 2-0 / Πολύ καλύτερη η ομάδα της Πάτρας, ακίνδυνος ο Εργοτέλης με πολλά λάθη στην άμυνα

43' - Διώχνει τελευταία στιγμή ο Μπάτζιος, καλή προσπάθεια για την Παναχαϊκή

Τα λάθη στην άμυνα του Εργοτέλη συνεχίζονται, η Παναχαϊκή είναι πιο ορεξάτη και καλύτερη σε όλα απέναντι στους φιλοξενούμενους

33' - Πολύ καλή στιγμή για τον Εργοτέλη. Όμορφη κάθετη μπαλιά του Τσέλιου στον Έφορντ, από πλάγιο εκείνος αστοχεί στο πλασέ

30' - Χωρίς κλασσική ευκαιρία παραμένει ο Εργοτέλης

Εφιαλτικό ξεκίνημα για την κρητική ομάδα

Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Μυτίδης με προβολή - ανενόχλητος - στο δεύτερο δοκάρι κάνει το 2-0!

21' - ΓΚΟΛ για την Παναχαϊκή, 2-0!

* Προσπαθεί να ''απαντήσει'' άμεσα ο Εργοτέλης, συνεχίζονται τα λάθη στην άμυνα

17' - Εκτέλεση φάουλ του Μανουσάκη από καλή θέση, δεν ανησύχησε ο αντίπαλος τερματοφύλακας

14' - Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ του Έφορντ, τετ- α-τετ έβγαινε ο Αμερικανός εξτρέμ

* Παιδικά λάθη στην άμυνα του Εργοτέλη, αδρανής ο Μπότε, ο Μαυρίας με σουτ εντός περιοχής διαμορφώνει το 1-0

13' - Γκολ για την Παναχαϊκή

10' - Εκπληκτική επέμβαση του Καλογεράκη σε κεφαλιά του Μυτίδη

7' - Με διάθεση να πιέσουν ψηλά και οι δύο ομάδες, πολλά λάθη μέχρι τώρα