Ενημερωθείτε live για την κρίσιμη εκτός έδρας αναμέτρηση του ΟΦΗ στο κεκλεισμένων των θυρών ΟΑΚΑ.

*Τέλος του αγώνα! Μεγάλη νίκη για τον ΟΦΗ!

*Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

*90: Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Νέιρα.

*89': ΓΚΟΛ 1-3 Απίθανη ατομική ενέργεια από τον Γιακουμάκη και τρομερό πλασέ για το 1-3

*Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Βαζ έξω, στη θέση του ο Κυριακίδης.

*Ο ΟΦΗ ελέγχει πλήρως το παιχνίδι και είναι σαφώς καλύτερος.

*78': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Γιακουμάκης στη θέση του Σασί.

*Παρακολουθείστε την εξέλιξη των αγώνων στη μάχη της ουράς.

*71': ΓΚΟΟΛΛ 1-2 Ο Φερέιρα δεν μπόρεσε να νικήσει με πλασέ τον Διούδη, αλλά ο Σασί πήρε το "ριμπάουντ" και πέτυχε το 1-2!

*69': Ο Βαζ εκτέλεσε το κόρνερ και η κεφαλιά του Νέιρα πέρασε άουτ.

*68': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟ. Ο Αρμενάκας στη θέση του Μουνιέ.

*68': Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Ο Μπράουν βρήκε τον Σασί, που πλάσαρε, ο Διούδης απέκρουσε, όμως η μπάλα βρήκε στον Κολοβέτσιο και λίγο έλειψε να έρθει ένα ακόμη αυτογκόλ.

*Ενημερωθείτε για την εξέλιξη των αγώνων για τη μάχη της ουράς.

*61': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καμπετσής στη θέση του τραυματία Αποστολάκη.

*Ο Μακέντα ήταν ο παίκτης που έβαλε το αυτογκόλ.

*57': ΓΚΟΛ 1-1 Από κομπίνα σε εκτέλεση κόρνερ, ο Σάσι έκανε την κεφαλιά, ο Διούδης είχε κακή έξοδο, η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και με αυτογκόλ ήρθε η ισοφάριση για τον ΟΦΗ.

*Πολύ ανώτερος ο ΟΦΗ στα πρώτα λεπτά της επανάληψης.

*Δείτε το πέναλτι με το οποίο προηγείται ο Παναθηναϊκός.

*49': Από κόρνερ του Βαζ, ο Νέιρα έπιασε την κεφαλιά, όμως ο Διούδης ήταν σε σωστή θέση.

*46': Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Το πλασέ του Φερέιρα από πλάγια αριστέρα έδιωξε σε κόρνερ ο Διούδης.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ντίνας στη θέση του Κουτσιανικούλη.

*Τέλος ημιχρόνου.

*Από το... πουθενά πίσω στο σκορ ο ΟΦΗ.

*Ο Ιταλός το εκτέλεσε εύστοχα και έκανε το 1-0.

*41': πέναλτι για τον Παναθηναϊκό σε τράβηγμα του Ποτουρίδη στον Μακέντα.

*Ο Παναθηναϊκός θέλει να γίνει πιο απειλητικός στα τελευταία λεπτά, όμως ο ΟΦΗ στέκεται πολύ καλά.

*Ενημερωθείτε για την εξέλιξη των αγώνων στη μάχη της ουράς.

*Οι παίκτες του ΟΦΗ κρατάνε την μπάλα στα πόδια τους και έχουν "παγώσει" το ρυθμό του παιχνιδιού.

*Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟ. Ο Κάτσε στη θέση του Άλτμαν.

*Πρόβλημα τραυματισμού για τον Άλτμαν, που θ' αντικατασταθεί.

*Χωρίς σημαντικές φάσεις ακόμη το παιχνίδι.

*19': Πολύ άστοχο το σουτ του Κουτσιανικούλη από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

*Οι παίκτες του Ομίλου αμύνονται σωστά έως τώρα, ενώ ψάχνουν τρόπους να γίνουν απειλητικοί στην επίθεση.

*O Παναθηναϊκός έχει την κατοχή της μπάλας στα πρώτα λεπτά, όμως ο ΟΦΗ δεν έχει κινδυνεύσει καθόλου.

*6': Ο Σωτηρίου μπλόκαρε το μακρινό σουτ του Δώνη.

*Ξεκίνησε ο αγώνας.

*Το ματς θα διευθύνει ο Κουτσιαύτης (Άρτας), με βοηθούς τους Χριστάκογλου (Χαλκιδικής) και Καρσιώτη (Κορινθίας), ενώ 4ος είναι ο Τάσης (Ηπείρου)

*Το ματς διεξάγεται "κεκλεισμένων των θυρών", λόγω τιμωρίας του Παναθηναϊκού για τα επεισόδια στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.

*Μεγάλη ατυχία για τον ΟΦΗ! Ο Πάτρικ Βουό αισθάνθηκε ενοχλήσεις στον τετρακέφαλο στην προθέρμανση και τη θέση του στην κορυφή της επίθεσης παίρνει ο Ίσμαιλ Σασί.

*Η μάχη της ουράς κορυφώνεται στην Super League και τα σημερινά ματς είναι πολύ κρίσιμα.

*Ο Σωτηρίου θα υπερασπιστεί την εστία του ΟΦΗ και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά παίζουν οι Μπράουν, Ποτουρίδης, Γιαννούλης και Κοροβέσης.

Οι Νάστος και Νέιρα είναι τα δύο αμυντικά χαφ και ο Βαζ έχει αναλάβει τον οργανωτικό ρόλο. Στις πτέρυγες της επίθεσης παίζουν οι Φερέιρα και Κουτσιανικούλης και στην κορυφή ο Σασί.

* O Χάιμε Βέρα δεν υπολογίζει στους Σακόρ, Δεληγιαννίδη, Ναμπί, Στρέζο, Παπάζογλου, Μιχόγεβιτς και Μεγιάδο.

*Παρά τα σοβαρά του αγωνιστικά προβλήματα ο Όμιλος θέλει να κάνει βήμα τίτλου στο ΟΑΚΑ.

*Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Παναθηναϊκός (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Κολοβέτσιος, Οικονόμου, Στάικος, Άλτμαν, Δώνης, Μακέντα, Μουνιέ, Χατζηθεοδωρίδης, Αποστολάκης, Παντελάκης.

ΟΦΗ (Χάιμε Βέρα): Σωτηρίου, Μπράουν, Ποτουρίδης, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Νάστος, Νέιρα, Βαζ, Φερέιρα, Κουτσιανικούλης, Σασί.

*Καλησπέρα σας! Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναθηναϊκός-ΟΦΗ.