Live ενημέρωση για το ματς του ΟΑΚΑ στην τελευταία αγωνιστική των πλέι οφ

*Τέλος του ματς. Ο ΟΦΗ αποχαιρετάει με ήττα τη σεζόν.

*Στην Τούμπα ΠΑΟΚ και Άρης έμειναν στο 0-0.

*Ο Φιγκεϊρέντο το εκτέλεσε και ο Ξενόπουλος το απέκρουσε και ο Βραζιλιάνος φορ στη συνέχεια σε κενή εστία αστόχησε!

*97': Πέναλτι για τον ΟΦΗ! Ο Νέιρα έκανε το "τακουνάκι" και η μπάλα βρήκε στο χέρι του Κολοβέτσιου.

*Στα άλλα ματς της ημέρας, ο Ολυμπιακός νίκησε 3-0 την ΑΕΚ, ενώ στις καθυστερήσεις ΠΑΟΚ και Άρης είναι στο 0-0.

*Εφτά λεπτά οι καθυστερήσεις.

*90': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Δεληγιαννίδης εκτέλεσε το κόρνερ και η κεφαλιά του Φιγκεϊρέντο πέρασε άουτ.

*Η εικόνα της επανάληψης δεν έχει σχέση με αυτή του πρώτου μέρους.

*Τελευταίες στιγμές στο ματς. Ο ΟΦΗ θέλει να γίνει πιο πιεστικός.

*Ντεμπούτο για τον Θοδωρή Μίγγο στη Super League 1.

*79': Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ. Έξω οι Νοικοκυράκης και Ναμπί, μέσα οι Σουρνάκης και Μίγγος.

*77': Ο Δεληγιαννίδης σκόραρε, όμως το τέρμα ακυρώθηκε ως οφ σάιντ.

*76': Πέμπτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Τζαβίδας στη θέση του Μπεκ.

*Χωρίς σπουδαίες φάσεις το δεύτερο μέρος.

*Διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες.

*68': Δύο αλλαγές για τον ΠΑΟ. Έξω οι Χατζηγιοβάνης και Μακέντα, μέσα οι Αθανασακόπουλος και Περέα.

*67': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κοροβέσης στη θέση του Βαζ.

*Νεύρα στο ματς, έπειτα από σκληρό μαρκάρισμα του Κολοβέτσιου στον Βαζ.

*61': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Βαφέας στη θέση του Βίκτορ.

*Μετά το πρώτο τέταρτο στην επανάληψη, ο ΟΦΗ δεν έχει απειλήσει ιδιαίτερα.

*57': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κολοβός στη θέση του Σερπέζη.

*Ο ΟΦΗ δεν έχει την... ορμή του πρώτου μέρους, αλλά θέλει να επιβάλλει ξανά το ρυθμό του.

*52': Άουτ το μακρινό σουτ του Βαζ.

*Ακόμη δεν έχει απειλήσει καμία από τις δύο ομάδες.

*Ανοικτό παιχνίδι και στις αρχές της επανάληψης.

*46': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Αλεξανδρόπουλος στη θέση του Κουρμπέλη.

*Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

*Τέλος του πρώτου μέρους. Πλούσιο θέαμα, όμως ο ΟΦΗ αδικεί τον εαυτό του και χάνει 3-2.

*45+2': Εντυπωσιακή επέμβαση του Ξενόπουλου στο μακρινό σουτ του Νέιρα.

*Ο ΟΦΗ πληρώνει μέχρι τώρα τα λάθη του στο ματς.

*Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

*45': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Φιγκεϊρέντο έκανε το φαλτσαριστό σουτ, που ήταν λίγο άστοχο.

*42': Από λάθος στο κέντρο, ο Μακέντα σέντραρε συρτά και ο Χατζηγιοβάνης από κοντά σημείωσε το 3-2.

*40': Ο Ναμπί σούταρε και ο Ξενόπουλος μπλόκαρε. Νέα τελική για τον ΟΦΗ, που έχει φτάσει ήδη τις 10!

*38': ΓΚΟΟΛ 2-2! Ο Νοικοκυράκης βρήκε έξυπνα τον Φιγκεϊρέντο μέσα στην περιοχή, ο Ζαγαρίτης τον σταμάτησε, όμως η μπάλα πήγε στον Βαζ, που με ψύχραιμο πλασέ ισοφάρισε.

*Νέο... σοκ για τον ΟΦΗ, που βρίσκεται ξανά πίσω στο σκορ.

*35': ΓΚΟΛ 2-1. Ο Χατζηγιοβάνης σέντραρε συρτά, ο Γουάλι έχασε την μπάλα από τα χέρια του και ο Μακέντα από κοντά σκόραρε.

*Ο ΟΦΗ δεν επηρεάστηκε από το γκολ του αντιπάλου και απάντησε άμεσα.

*Οι διαιτητές ελέγχουν το γκολ του ΟΦΗ.

*O Παπαδόπουλος επικοινωνεί με το VAR.

*29': ΓΚΟΟΛ 1-1 Ο ΟΦΗ απαντάει αμέσως. Ο Δεληγιαννίδης έκανε έξυπνη πάσα στην "καρδιά" της άμυνας και ο Φιγκειρέντο με άπιαστη προβολή ισοφάρισε.

*27': ΓΚΟΛ 1-0 Κόντρα στη ροή του αγώνα ο Παναθηναϊκός προηγείται. Ο Κουρμπέλης "έκλεψε" στο κέντρο, βρήκε τον Μπεκ, που με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ.

*23': Ο Ξενόπουλος μπλόκαρε το ξαφνικό σουτ του Ναμπί.

*21': Ο ΟΦΗ απειλεί ξανά με δυνατό σουτ του Φιγκεϊρέντο. Η μπάλα πέρασε άουτ.

*Ο ΟΦΗ δεν έχει σωστές αποφάσεις στην τελική προσπάθεια.

*17': Το μακρινό σουτ του Νέιρα πέρασε άουτ.

*H ομάδα του Σίμου είναι ανώτερη από τον Παναθηναϊκό στα πρώτα 15 λεπτά.

*Πολύ καλή εικόνα έχει ο ΟΦΗ μέχρι τώρα.

*9': Νέα φάση για τον Όμιλο. Σε ωραία αντεπίθεση, ο Ναμπί βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά πλάσαρε άουτ.

*8': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Γιαννούλης έκανε το μακρινό σουτ, ο Ξενόπουλος έδιωξε, ο Φιγκεϊρέντο πήρε το "ριμπάουντ", σούταρε και ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού έκανε τρομερή επέμβαση.

*Χωρίς μεγάλη φάση ακόμη το ματς.

*Ο ΟΦΗ κυκλοφορεί σωστά την μπάλα στα πρώτα λεπτά, όμως ακόμη δεν έχει κάνει φάσεις.

*2': Από λάθος της άμυνας, ο Μπεκ σούταρε, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

*Ξεκίνησε το παιχνίδι.

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο ΟΑΚΑ.

*Ο Όμιλος θα προσπαθήσει να πανηγυρίσει σήμερα την πρώτη του νίκη στα πλέι οφ.

*Ο ΟΦΗ θέλει απόψε να συνεχίσει το καλό σερί που έχει "χτίσει" απέναντι στον Παναθηναϊκό, καθώς Όμιλος παραμένει αήττητος στα τελευταία 6 μεταξύ τους παιχνίδι και η συγκομιδή του είναι 4 νίκες και 2 ισοπαλίες.

*To ματς θα διευθύνει ο Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), με βοηθούς τους Σάββα (Σερρών) και Διπλάρη Καρδίτσας. Τέταρτος διαιτητής είναι ο Τσαμούρης (Πειραιά), VAR o Σέζος (Κιλκίς) και AVAR ο Πάτρας (Μακεδονίας).

*Εκτός αποστολής έμεινε ο τιμωρημένος Νίκος Μαρινάκης, ενώ ο Σίμος δεν συμπεριέλαβε στις επιλογές του τους Σακόρ, Μεγιάδο, Σεμέντο, Μάνο και Νάστο.

*Την εστία των φιλοξενούμενων θα υπερασπιστεί ο Γουάλι και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά θα παίξουν οι Μπράουν, Βίκτορ, Γιαννούλης και Δεληγιαννίδης.

Οι Στάικος και Νέιρα είναι τα δύο αμυντικά χαφ, ενώ τον οργανωτικό ρόλο αναλαμβάνει ο Ναμπί. Στις πτέρυγες της επίθεσης θ' αγωνιστούν οι Βαζ και Νοικοκυράκης και στην κορυφή ο Φιγκεϊρέντο.

*Ο Κουτρουμπής ένιωσε ενοχλήσεις στον δικέφαλο κατά τη διάρκεια της προθέρμανσης πριν από τη σέντρα. Δεν θα ξεκινήσει βασικός, αλλά τη θέση του θα πάρει ο Ζοάο Βίκτορ.