18:49 | 31/08/2019

Ενημερωθείτε live από το Capitano.gr για την αναμέτρηση στο ΟΑΚΑ

*Τέλος του αγώνα. Μεγάλη νίκη για τον ΟΦΗ.

*Με τη χρήση VAR κόκκινη κάρτα στον αρχηγό του Παναθηναϊκού.

*Σκληρό μαρκάρισμα του Κουρμπέλη στον Κοροβέση και ο Τζήλος δεν έδειξε καν φάουλ!

*Επίσημο ντεμπούτο για τον Φιγκεϊρέντο με τη φανέλα του ΟΦΗ.

*Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις!

*90': Τρίτη αλλαγή για τον Όμιλο, με τον Φιγκεϊρέντο να περνάει στο ματς στη θέση του Μάνου.

*Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Ναμπί να δίνει τη θέση του στον Σακόρ.

*85': ΓΚΟΛ 1-3 Το καταλογίζει ο Τζήλος. Ο Μακέντα το εκτέλεσε και μείωσε 1-2.

*83': Πέναλτι σφυρίζει ο Τζήλος για μαρκάρισμα του Μαρινάκη στον Περέα. Στο VAR για άλλη μια φορά ο ρέφερι.

*Τα τελευταία λεπτά δείχνουν να έχουν διαδικαστικό χαρακτήρα.

*Στο πλευρό του Νάστου πλέον στα στόπερ πάει ο Μαρινάκης.

*78': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Μπράουν στη θέση του Γιαννούλη.

*Ο Γιαννούλης τραυματίστηκε και ζητάει αλλαγή.

*Ο ΟΦΗ βγαίνει αρκετά συχνά με προϋποθέσεις στην επίθεση.

*70': Ο Κολοβός δίνει τη θέση του στον Περέα, στην τρίτη αλλαγή του ΠΑΟ.

*67': Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η κεφαλιά του αφύλακτου Δώνη πέρασε άουτ.

*65': Η γυριστή κεφαλιά του Ινσούα δεν ανησύχησε τον Σωτηρίου.

*Ο ΟΦΗ δε δείχνει διατεθειμένος να κατεβάσει ταχύτητα.

*60': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μολό στη θέση του Νούνες.

*58': ΓΚΟΟΛ 3-0 Από λάθος της άμυνας, ο Μάνος έδωσε έτοιμο γκολ στον Τσιλιανίδη, που σε κενή εστία σκόραρε!

*Ο ΟΦΗ δείχνει να ελέγχει το παιχνίδι.

*Τα πράγματα κυλούν περίφημα για τον ΟΦΗ, που όμως πρέπει να συνεχίσει ανάλογα.

*49': ΓΚΟΟΛΛ 0-2 Ο Μάνος βγήκε μόνοςς του στην πλάτη της άμυνας και με εξαιρετικό τελείωμα έκανε το 0-2! Τρομερό γκολ!

*47': Ο Κουρμπέλης μπλόκαρε το σουτ του Κουρμπέλη.

*Οι φίλοι του Παναθηναϊκού αποδοκίμασαν στο ημίχρονο τον Γιώργο Δώνη και τους παίκτες του.

*Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπουζούκης στη θέση του Χατζηγιοβάνη.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

*Καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος.

*42': Ο Τσιλιανίδης εκτέλεσε το φάουλ, ο Γιαννούλης κατέβασε την μπάλα και με κοντινό σουτ σκόραρε, όμως ο Τζήλος είδε το VAR και το ακύρωσε ως φάουλ στον Μακέντα, σε μια φάση που σηκώνει συζήτηση.

*Ο ΟΦΗ δεν έχει επιτρέψει στον Παναθηναϊκό να κάνει ούτε φάση ακόμη στον αγώνα.

*38': Άουτ η μπάλα στο μακρινό φάουλ του Ναμπί.

*Μετράει το γκολ! 0-1 ο ΟΦΗ!

*33': Ο Μάνος σκοράρει, όμως το γκολ ακυρώνεται ως οφ σάιντ. Στο VAR ο Τζήλος!

*Ο ΟΦΗ είναι ανώτερος από τον Παναθηναϊκό μέχρι τώρα.

*31': Νέα τελική για τον ΟΦΗ. Ο Τσιλιανίδης βρήκε τον Μάνο στην πλάτη της άμυνας, αλλά υπό την πίεση των αμυντικών σούταρε άστοχα.

*29': Σωστά τακτοποιημένοι οι "ασπρόμαυροι" στον αγωνιστικό χώρο, κρατάνε τον αντίπαλο μακριά από τον Σωτηρίου.

*26': Το σουτ του Ναμπί από πλάγια δεξιά δεν ανησύχησε τον Διούδη.

*Ο ΟΦΗ έχει φέρει στα μέτρα του το ματς.

*21': Σουτ του Τσιλιανίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, όμως η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ.

*Ο Σεμέντο είναι κεφάτος και δημιουργεί αρκετά προβλήματα στην άμυνα των "πρασίνων".

*Ο ΟΦΗ έχει δημιουργήσει κάποιες προϋποθέσεις για ν' απειλήσει ξανά, αλλά τα... χαλάει στα τελειώματα.

*Οι παίκτες του Σίμου στέκονται πολύ καλά στο παιχνίδι.

*Ο Όμιλος δεν έχει απειληθεί καθόλου σ' αυτά τα πρώτα λεπτά από τον αντίπαλο του.

*7': Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Το μακρινό σουτ του Ναμπί έδιωξε εντυπωσιακά ο Διούδης και στη συνέχεια η μπάλα βρήκε στο δοκάρι!

*Ο Παναθηναϊκός πιέζει ψηλά, με τους παίκτες του ΟΦΗ να θέλουν να κρατήσουν την μπάλα στα πόδια.

*Κάποιες λάθος μεταβιβάσεις στο ξεκίνημα του ματς από τους παίκτες του ΟΦΗ.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο ΟΑΚΑ.

*Οι δύο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο και η αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη του παιχνιδιού έχει ξεκινήσει.

*Το ματς θα σφυρίξει ο Θανάσης Τζήλος του συνδέσμου Λάρισας, ενώ βοηθοί του θα είναι οι Δημόπουλος και Ζήρδας.

Τέταρτος διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο Καραντώνης, με τους Παπαδόπουλο και Νικολαΐδη να είναι διαιτητές VAR.

*Το πλέον ευχάριστο για τον Γιώργο Σίμο είναι πως το συγκρότημα του δεν αντιμετωπίζει προβλήματα. Βαζ και Φερέιρα ξεπέρασαν τους τραυματισμούς τους και μπήκαν κανονικά στη 18άδα.

*Την περασμένη σεζόν, βέβαια, η ομάδα του Ηρακλείου νίκησε στο ΟΑΚΑ 1-3 και έκανε αποφασιστικό βήμα για την παραμονή.

*Η παράδοση δεν είναι με το μέρος του ΟΦΗ στις εκτός έδρας αναμετρήσεις με τον Παναθηναϊκό. Ο Όμιλος έχει μόλις 3 νίκες, ο Παναθηναϊκός 31, ενώ 7 συναντήσεις δεν έχουν αναδείξει νικητή.

*Ο Σωτηρίου θα υπερασπιστεί την εστία του Ομίλου και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά θα παίξουν οι Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης και Κοροβέσης.

Οι Μεγιάδο και Νέιρα θα είναι τα δύο αμυντικά χαφ και ο Ναμπί θ' αναλάβει τον οργανωτικό ρόλο.

Οι Τσιλιανίδης και Σεμέντο θ' αγωνιστούν στα άκρα της επίθεσης και στην κορυφή ο Μάνος.

*Δείτε το κανάλι που θα δείξει το Παναθηναϊκός-ΟΦΗ.

* Ο Γιώργος Σίμος έχει επιλέξει την ενδεκάδα που είχε χρησιμοποιήσει και στο παιχνίδι της πρεμιέρας απέναντι στον Άρη.

*Παναθηναϊκός (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Γιόχανσον, Πούγγουρας, Νούνιες, Ινσούα, Κουρμπέλης, Δώνης, Ζαχίντ, Χατζηγιοβάνης, Κολοβός, Μακέντα.

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου, Γιαννούλης, Νάστος, Κοροβέσης, Μαρινάκης, Μεγιάδο, Νέιρα, Σεμέντο, Ναμπί, Τσιλιανίδης, Μάνος.

*Στον πάγκο για τον ΟΦΗ οι Γουάλι, Σακόρ, Φιγκεϊρέντο, Βαζ, Δεληγιαννίδης, Μπράουν και Φερέιρα, για τον ΠΑΟ οι Κότσαρης, Κολοβέτσιος, Περέα, Καμπετσής, Χατζηθεοδωρίδης, Μολό, Μπουζούκης

*Ο Γιώργος Σίμος ξεκινάει με τους ίδιους 11 που χρησιμοποίησε στην αρχική ενδεκάδα και στο ματς της πρεμιέρας με Άρη