Ενημερωθείτε για την εξέλιξη του αγώνα στην Τούμπα.

*Τέλος του ματς. Αγνώριστος ο ΟΦΗ στην επανάληψη, έχασε 4-0.

*Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

*Ντεμπούτο για τον Περδίκη με τη φανέλα του ΟΦΗ.

*89': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Περδίκης στη θέση του Γιαννούλη.

*89': Ο Νοικοκυράκης έκανε καλή κίνηση, αλλά το πλασέ του ήταν χλιαρό και ο Ζίφκοβιτς μπλόκαρε.

*Ένας πραγματικός εφιάλτης το δεύτερο μέρος για τον ΟΦΗ.

*83': ΓΚΟΛ 4-0 Με μακρινό τεχνικό σουτ ο Αουγκούστο κάνει το 4-0.

*82': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νοικοκυράκης στη θέση του Βαζ.

*Διαδικαστικού χαρακτήρα τα τελευταία λεπτά.

*78': Το φαλτσαριστό σουτ του Ναμπί δε βρήκε στόχο. Ήταν κόρνερ, όμως ο διαιτητής έδωσε άουτ.

*74': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Αουγκούστο στη θέση του Μίσιτς.

*Εφιαλτικό το πρώτο 20λεπτο του δεύτερου μέρους για τον Όμιλο.

*Αγνώριστος ο ΟΦΗ στην επανάληψη.

*Ο Μίσιτς σέντραρε και ο Λάμπρου με κεφαλιά έκανε το 3-0.

*66': ΓΚΟΛ 3-0

*Ο ΟΦΗ πληρώνει τα λάθη του και το σοκ είναι τεράστιο.

*60': ΓΚΟΛ 2-0 Ο Άκπομ το εκτέλεσε και σημείωσε το 2-0.

*59': Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ. Σε μαρκάρισμα του Γιαννούλη στον Λάμπρου.

*57': Κι άλλη σημαντική στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μίσιτς εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μάτος έκανε την κεφαλιά και ο Σωτηρίου απέκρουσε εντυπωσιακά.

*O Σωτηρίου είναι ακόμη κάτω και δέχεται την ιατρική βοήθεια.

*53': Ο Άκπομ σούταρε με τρομερή δύναμη, ο Σωτηρίου απέκρουσε και χτύπησε στο δοκάρι!

*50': ΓΚΟΛ 1-0 Ο Μπίσεσβαρ το εκτέλεσε, ο Σωτηρίου απέκρουσε, όμως ο Άκπομ πήρε το "ριμπάουντ" και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

*49': Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ σε μαρκάρισμα του Μπράουν στον Λημνιό.

*Ο Νέιρα έδειχνε να έχει χτυπήσει στα τέλη του πρώτου μέρους, ενώ ο Αργεντινός είχε και 9 κάρτες.

*46': Δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Ο Λημνιός στη θέση του Ελ Καντουρί και ο Μαουρίτσιο στη θέση του Εσίτι.

*46': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ναμπί στη θέση του Νέιρα.

*Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

*Τέλος του πρώτου μέρους.

*Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

*Ο ΟΦΗ είναι αρκετά καλός και ελέγχει τον αντίπαλο.

*39': Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ! Ο Μάνος βρήκε τον Σεμέντο, που μπήκε στην περιοχή του ΠΑΟΚ και σούταρε άουτ.

*Ο ΠΑΟΚ θέλει να γίνει πιο πιεστικός τα τελευταία λεπτά.

*35': Απελπιστικά άουτ το σουτ του Δ. Γιαννούλη.

*Οι φίλοι του ΠΑΟΚ ξεκίνησαν τις... μουρμούρες για την εμφάνιση της ομάδας του Φερέιρα.

*Ο ΟΦΗ με το ώριμο παιχνίδι του έχει καταφέρει να δημιουργήσει νευρικότητα στους παίκτες του ΠΑΟΚ, που έχουν υποπέσει στα τελευταία λεπτά σε πολλά λάθη.

*Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο του αγώνα και καμία από τις δύο ομάδες δεν έχει δημιουργήσει ευκαιρία.

*Ο ηρακλειώτικος σύλλογος είναι πολύ καλός έως τώρα και ψάχνει τη στιγμή του για ν' απειλήσει.

*Ανασταλτικά ο Όμιλος είναι εξαιρετικός ως τώρα.

*Στα τελευταία λεπτά ο ΟΦΗ βγαίνει με προϋποθέσεις στην επίθεση, αλλά δεν έχει φτιάξει κάποια καλή φάση.

*Μικρή διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Βαρέλα, έπειτα από μαρκάρισμα του Στάικου.

*Ο Όμιλος μέχρι τώρα δεν αφήνει τον ΠΑΟΚ να βρει ρυθμό.

*13': Το μακρινό σουτ του Στάικου πέρασε άουτ.

*Χωρίς φάση ακόμη το παιχνίδι.

*Η ομάδα του Σίμου δεν έχει επιτρέψει στον ΠΑΟΚ ν' απειλήσει.

*Οι παίκτες του ΟΦΗ δεν μπορούν να κρατήσουν την μπάλα σ' αυτά τα πρώτα λεπτά του ματς.

*Ο ΟΦΗ προσπαθεί να κλείσει τους χώρους στον αντίπαλο..

*Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή της μπάλας στα πρώτα λεπτά.

*Ξεκίνησε το ματς.

*Οι παίκτες των δύο ομάδων κατέθεσαν λουλούδια στον ανδριάντα του Παναγιώτη Κατσούρη, που έφυγε σαν σήμερα πριν από 22 χρόνια από τη ζωή.

*Ο ΟΦΗ θα παραταχτεί με πολλές απουσίες στο ματς. Οι Κουτρουμπής, Μαρινάκης, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Φιγκεϊρέντο και Τσιλιανίδης εκτίουν την ποινή τους κόντρα στο «δικέφαλο», ενώ οι Σακόρ και Φερέιρα είναι τραυματίες και έχουν τεθεί νοκ-άουτ.

*Την εστία του ΟΦΗ θα υπερασπιστεί ο Σωτηρίου και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά θα παίξουν οι Μπράουν, Νάστος, Βαφέας και Γιαννούλης.

Την τριπλέτα στη μεσαία γραμμή θα συνθέσουν οι Στάικος, Ζοάο Βίκτορ και Νέιρα. Στις πτέρυγες της επίθεσης θ' αγωνιστούν οι Σεμέντο και Βαζ και στην κορυφή ο Μάνος.

* Στην Τούμπα βρίσκεται και ο Μιχάλης Μπούσης με τον γιο του, Δημήτρη. Μπήκαν στα αποδυτήρια και ευχήθηκαν καλή επιτυχία στους παίκτες του ΟΦΗ.

* Ο ΠΑΟΚ προέρχεται από τα δύο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Στο ένα ηττήθηκε 2-0 και στο άλλο νίκησε με το ίδιο σκορ.

* Με τις λευκές εμφανίσεις θα παίξει ο ΟΦΗ, όπως ακριβώς στη ρεβάνς του κυπέλλου στο ίδιο γήπεδο.

* Στον πάγκο του ΟΦΗ είναι οι: Γουάλι, Ναμπί, Δεληγιαννίδης, Μπολάκης, Περδίκης, Νοικοκυράκης, Σουρνάκης.

* Βαφέας και Ζοάο Βίκτορ κάνουν ντεμπούτο στην ενδεκάδα του ΟΦΗ. Δείτε εδώ τη διάταξη της ομάδας του Σίμου.

* Δείτε εδώ τα στατιστικά και την προϊστορία των αγώνων στην Τούμπα.

* Δείτε εδώ τη βαθμολογία της Super League μετά τα ματς του Σαββάτου.

* Καλησπέρα σας. Από εδώ θα ενημερώνεστε για τον αγώνα του ΟΦΗ στην Τούμπα.

ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Γιαννούλης, Βαρέλα, Ινγκασον, Μάτος, Μίσιτς, Εσίτι, Ελ Καντουρί, Λάμπρου, Μπίσεσβαρ, Άκπομ

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Μπράουν, Νάστος, Βαφέας, Γιαννούλης, Στάικος, Ζοάο Βίκτορ, Νέιρα, Βαζ, Σεμέντο, Μάνος