LIVE: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 3-0 (Τελικό)

17:55 | 04/10/2020

Ενημερωθείτε live για την εξέλιξη του αγώνα της Τούμπας

Τέλος του ματς.

*92': Ο Τζόλης έδωσε στον Σφιντέρφσκι, ο Βάτερμαν εκτίμησε λάθος τη φάση, βγήκε χωρίς λόγο από την εστία του και ο Σφιντέρφσκι με λόμπα έκανε το 3-0.

*Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

*91': Το σουτ του Τζόλη από αριστερά βρήκε στο δοκάρι και πέρασε άουτ.

*89': ΓΚΟΛ 2-0 Κόντρα στη ροή του αγώνα ο ΠΑΟΚ σκοράρει. Ο Ζβαμπ εκτέλεσε το κόρνερ και ο Σφιντέρφσκι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

*Με την είσοδο του Σολίς, ο Όμιλος παίζει ξανά με τρία στόπερ.

*Δείτε το πέναλτι που ζήτησε ο ΟΦΗ.

*86': Αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ. Ο Εσίτι στη θέση του Α. Ζίφκοβιτς.

*85': Τέταρτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Σολίς στη θέση του Μεγιάδο.

*84': Ο Ναμπί εκτέλεσε το φάουλ, ο Στάρτζεον έπιασε τη γυριστή κεφαλιά και ο Ζίφκοβιτς μπλόκαρε.

*Οι δύο Ζίφκοβιτς είναι μακράν οι κορυφαίοι του ΠΑΟΚ.

*Απόλυτα κυρίαρχος ο ΟΦΗ!

*82': Ξανά απειλεί ο ΟΦΗ! Από ασθενές διώξιμο της άμυνας, ο Ναμπί σούταρε και ο Ζίφκβοβιτς έδιωξε με τα πόδια σε κόρνερ!

*81': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σφιντέρφσκι στη θέση του Τσόλακ.

*79': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Ναμπί εκτέλεσε το κόρνερ και η καρφωτή κεφαλιά του Σελίμοβιτς πέρασε άουτ.

*79': Ο Γιάννου πήρε τις κόντρες, μπήκε στη μικρή περιοχή, όμως δεν έκανε ούτε σέντρα, ούτε σουτ και η ευκαιρία χάθηκε.

*78': Ο Βάτερμαν στη σωστή θέση, μπλόκαρε το σουτ του Ζίφκοβιτς.

*Ο Λυμπεράκης κάνει το ντεμπούτο του με τη φανέλα του ΟΦΗ.

*Ο Σελίμοβιτς συνεχίζει να είναι επιπόλαιος και "φλερτάρει" με 2η κίτρινη.

*74': Δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Έξω οι Μάτος, Πέλκας, μέσα οι Λύρατζης, Τζόλης.

*73': Άστοχο το σουτ του Ζβαμπ από καλή θέση.

*72': Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ. Έξω οι Μαρινάκης, Κοροβέσης, μέσα οι Γιάννου και Λυμπεράκης.

*Ο ΟΦΗ πρέπει να δώσει ουσία στην υπεροχή που έχει στο δεύτερο μέρος.

*Ο Ισπανός δεν έπεσε σίγουρα μόνος στο έδαφος, αλλά οι διαιτητές δεν είδαν παράβαση.

*66':Ο Σαρδινέρο δέχτηκε μαρκάρισμα από τον Μάτος στην περιοχή, αλλά ο Τζοβάρας και το VAR είπαν "παιζετε".

*63': Ο Σαρδινέρο σκόραρε, όμως το τέρμα ακυρώθηκε, αν και το γκολ έμοιαζε με αυτό του Μανούσου στο "Γεντί Κουλέ".

*61': Ο Βάτερμαν έδιωξε δύσκολα κόρνερ τη "βολίδα" του Ζίφκοβιτς.

*Ο Μεγιάδο έχει ορισμένες λάθος μεταβιβάσεις και ο Σίμος του συνιστά να είναι πιο προσεκτικός.

*57': Σε ωραία αντεπίθεση του Ομίλου, ο Ναμπί έπιασε το αδύναμο σουτ και ο Ζίφκοβιτς μπλόκαρε.

*Ο Ναμπί έχει κάνει κάποιες εξαιρετικές ενέργειες και θυμίζει τον... παλιό καλό Ναμπί.

*Χωρίς σημαντική φάση ακόμη το δεύτερο ημίχρονο.

*Ο ΟΦΗ είναι πιο ζωηρός στο ξεκίνημα της επανάληψης.

*Ο Τζοβάρας αρνήθηκε να δώσει καθαρό φάουλ στον ΟΦΗ σε πλεονεκτική θέση.

*Ο ΟΦΗ πρέπει να συνεχίσει να έχει την εικόνα που είχε το 20' και μετά για να έχει τις πιθανότητές του για ισοφάριση.

*46': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Στάρτζεον στη θέση του Στάικου.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

*Δείτε την τρομερή έμπνευση και το δοκάρι του Ναμπί.

*Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

*Ο ΟΦΗ είναι αρκετά βελτιωμένος και έχει γίνει και πιο επιθετικός.

*40': Ωραίος συνδυασμός, αλλά κακό τελείωμα από τον Στάικο.

*Δείτε πως πήρε το προβάδισμα στο ματς ο ΠΑΟΚ.

*36': Δοκάρι για τον ΟΦΗ! Τρομερή ενέργεια από τον Ναμπί, σούταρε πέφτοντας έξω από την περιοχή, όμως, η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Ζίφκοβιτς!

*34': Κοντά σε δεύτερο γκολ ο ΠΑΟΚ. Ο Τσόλακ σέντραρε, ο Ζβαμπ σούταρε και ο Βάτερμαν απέκρουσε.

*Ο Σελίμοβιτς είναι εκτός παιχνιδιού, με πολλά λάθη μέχρι τώρα, ενώ έχει παρατηρηθεί και με κίτρινη για αντικανονικό μαρκάρισμα.

*Ο ΟΦΗ έχει βελτιώσει την εικόνα του μετά το 15'.

*Στο 50-50 η κατοχή της μπάλας μέχρι τα μέσα του πρώτου μέρους.

*21': Από λάθος της άμυνας, η μπάλα έφτασε στον Ναμπί, όμως δε σημάδεψε σωστά.

*20': Σημαντική στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Ζίφκοβιτς έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ το σουτ του Ναμπί.

*Οι παίκτες του Σίμου θέλουν να κρατήσουν την μπάλα στα πόδια τους στα τελευταία λεπτά.

*Οι γηπεδούχοι είναι απόλυτα κυρίαρχοι μέχρι τώρα στο ματς.

*Ακίνδυνος μέχρι τώρα επιθετικά ο Όμιλος, δεν έχει μπορέσει να φτιάξει προϋποθέσεις απειλής.

*Ο ΠΑΟΚ πιέζει ψηλά την άμυνα του ΟΦΗ, που έχει συναντήσει αρκετά προβλήματα μέχρι τώρα. Οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούν να κρατήσουν την μπάλα.

*Ο Ζβαμπ γύρισε την μπάλα στον Ελ Καντουρί, που με ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ.

*8': ΓΚΟΛ 1-0

*Δεν έχει μπει συγκεντρωμένα στο ξεκίνημα ο ΟΦΗ.

*4': Ο Ζίφκοβιτς εκτέλεσε το κόρνερ και η κεφαλιά του Μάτος σταμάτησε στο δοκάρι.

*3': Ο Τσόλακ γύρισε το κορμί του μέσα στην περιοχή, σούταρε και ο Βάτερμαν έδιωξε σε κόρνερ.

*Κάποια εύκολα κάνουν οι παίκτες του ΟΦΗ στο ξεκίνημα.

*Ξεκίνησε το παιχνίδι.

*Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των φίλων του ΠΑΟΚ.

*Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

*Ο Μάτος όχι μόνο ενεργοποιήθηκε, αλλά είναι βασικός στο σημερινό ματς για την ομάδα του Φερέιρα.

*Οι παίκτες των δύο ομάδων, αλλά και οι διαιτητές κατέθεσαν λουλούδια στο πανό για τους αδικοχαμένους φίλους του ΠΑΟΚ.

*Η παράδοση δεν είναι με το μέρος του ΟΦΗ, που έχει μόλις μία νίκη στην Τούμπα, κι αυτή πριν από 27 χρόνια.

*Ημέρα πένθους είναι η σημερινή για τον ΠΑΟΚ, καθώς σαν σήμερα πριν από 21 χρόνια (4/10/1999) ο χρόνος σταμάτησε για έξι οπαδούς του "δικέφαλου", που έχασαν τη ζωή τους σε τραγικό τροχαίο δυστύχημα στα Τέμπη κατά την επιστροφή τους από την Αθήνα.

*Ο ΟΦΗ προέρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία με 2-2 κόντρα στον Ατρόμητο, ενώ ο ΠΑΟΚ την περασμένη αγωνιστική έμεινε στο 0-0 στην εκτός έδρας συνάντηση με τον Βόλο.

*Ο "δικέφαλος" προέρχεται από δύο συνεχόμενες ισοπαλίες και έχει να νικήσει από την πρεμιέρα.

*Ο Διαμαντής παίρνει φανέλα βασικού και τίθεται αντιμέτωπος της πρώην ομάδας του, καθώς ο ΟΦΗ τον απέκτησε από τον ΠΑΟΚ.

*Ο Γιώργος Σίμος δε θα έχει στη διάθεση του τους τραυματίες Βούρο και Γιαννούλη, αλλά και τον Σακόρ, ο οποίος ταλαιπωρείται από ημικρανία.

*Το ματς θα διευθύνει ο Τζοβάρας, με βοηθούς τους Τζιώτζιο και Σακκά. Τέταρτος διαιτητής είναι ο Τσέτσιλας, VAR ο Τζήλος και AVAR ο Σαμοΐλης.

*O ΟΦΗ θα προσπαθήσει να διατηρήσει το αήττητο του σερί στο πρωτάθλημα, καθώς μετράει 1 νίκη και 2 ισοπαλίες έως τώρα.

*Ο Βάτερμαν θα υπερασπιστεί την εστία των φιλοξενούμενων και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά θα παίξουν οι Ουές, Μαρινάκης, Διαμαντής, Σελίμομιτς και Κοροβέσης.

Την τετράδα στη μεσαία γραμμή συνθέτουν οι Στάικος, Νέιρα, Μεγιάδο και Ναμπί και στην κορυφή θ' αγωνιστεί ο Σαρδινέρο.

*Στον πάγκο του ΟΦΗ βρίσκονται οι: Σωτηρίου, Λυμπεράκης, Στάρτζεον, Σολίς, Βαφέας, Γιάννου, Γρίβας, Γκαργκαλατζίδης, Μίγγος

Σέντρα στις 18:15 και τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports 2

Από εδώ θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη του αγώνα της Τούμπας για την 4η αγωνιστικη.