Ο ΟΦΗ αντιμετωπίζει τον Άγιαξ σε φιλικό. Δείτε την αναμέτρηση με εικόνα και ήχο.

Ακολουθεί σε λίγο η ανασκόπηση του φιλικού

Δείτε εδώ τα γκολ του Άγιαξ

Δείτε εδώ τα γκολ του ΟΦΗ

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

91ο λεπτό: Σουτ του Σουρνάκη με τη μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων

Δείτε εδώ το έκτο γκολ του Άγιαξ

80ο λεπτό: Ο Σιονέ σκοράρει με ωραίο τρόπο, με εκτέλεση φάουλ, και ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 6-2.

Έκτο γκολ για τον Αγιαξ

79ο λεπτό: Σουρνάκης, Περδίκης θα περάσουν στο παιχνίδι στη θέση των Γιαννούλη και Σακόρ.

74ο λεπτό: Ο Δερμιτζάκης στη θέση του Σωτηρίου

Δείτε εδώ όλα τα γκολ του Άγιαξ.

68ο λεπτό: Γκολ για τον Άγιαξ με τον Ντε Βιτ να σουτάρει μέσα από την περιοχή και να ευστοχεί για το 5-2

Δείτε εδώ το γκολ του Τσιλιανίδη

Και πέμπτο γκολ ο Άγιαξ.

62ο λεπτό: Σε φάση διαρκείας, ο Χούντελααρ πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι για το 4-2.

Τέταρτο γκολ για τον Αγιαξ

Έξω Ναμπί, Τσιλιανίδης, Σάσι και μπαίνουν μέσα Μάνος, Νέιρα, Φερέιρα

58ο λεπτό: Γκολ για τον Άγιαξ με τον Πιερ. Ο Ντε Βιτ έκανε το πλασέ, απέκρουσε ο Σωτηρίου και από κοντά ο Πιέρ έδωσε ξανά το προβάδισμα στον Άγιαξ

57ο λεπτό: Ο ΟΦΗ πίεσε, έκλεψε μπάλα και ο Τσιλιανίδης από κοντά ισοφάρισε.

Άμεση η απάντηση του Άγιαξ που παίρνει ξανά το προβάδισμα

Γκολ ο ΟΦΗ!

53ο λεπτό: Ο Κοροβέσης έκανε την σέντρα, ο Τσιλιανίδης έπιασε το σουτ με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ

51ο λεπτό: Σουτ του Σεμέντο, η μπάλα πέρασε άουτ

Άρχισε το β' ημίχρονο

Όλα έτοιμα για να αρχίσει το β' μέρος

Δείτε εδώ τα δύο γκολ του Αγιαξ

* Η ζωντανή μετάδοση θα συνεχιστεί και στο δεύτερο ημίχρονο

ΤΕΛΟΣ Α' ΜΕΡΟΥΣ

* Εντυπωσιακή η παρουσία των φιλάθλων του ΟΦΗ, δεν έχουν σταματήσει ούτε λεπτό να τραγουδούν, δημιουργώντας ατμόσφαιρα Γεντί Κουλέ.

* Στο ματς έχει περάσει και ο Σιμ Ντε Γιονγκ. Πρώτη αλλαγή του Αγιαξ.

37ο λεπτό: Καλή ευκαιρία για τον Αγιαξ για το 3-1 με τον Χούντελαρ, η μπάλα έφυγε άουτ.

33ο λεπτό: Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ με τον Μαρινάκη να περνά στο παιχνίδι στη θέση του Μπράουν

31ο λεπτό: Σουτ του Σάσι, η μπάλα έφυγε άουτ.

27ο λεπτό: Ο Ντε Βιτ σε κενή εστία μετά το γύρισμα από τα δεξιά, δίνει ξανά το προβάδισμα στον Άγιαξ

Γκολ για τον Αγιαξ

19ο λεπτό: Ωραία επιθετική προσπάθεια από τον ΟΦΗ. Ο Σάσι έδωσε για τον Σεμέντο με το σουτ του Πορτογάλου να φεύγει μόλις άουτ.

18ο λεπτό: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ναμπί, απέκρουσε ο Κοτάρσκι

* Δείτε εδώ το γκολ της ισοφάρισης του ΟΦΗ

* Βγάζει ενέργεια και πίεση στο παιχνίδι του ο ΟΦΗ σε αυτά τα πρώτα 15 λεπτά.

* Ωραίος ο ρυθμός του αγώνα έως τώρα.

11ο λεπτό: Σουτ του Σεμέντο, η μπάλα άουτ.

* Από την Κρήτη στην Ολλανδία για το φιλικό με Άγιαξ

7ο λεπτό: Μετά από ωραία ενέργεια του Ναμπί, ο Σεμέντο έγινε κάτοχος της μπάλας και με ωραία πλασέ ισοφάρισε γρήγορα το γκολ του Άγιαξ.

Γκολ ο ΟΦΗ!

5ο λεπτό: Ο Χούντελαρ ανοίγει το σκορ για τον Άγιαξ μετά από αντεπίθεση και εύστοχο κοντινό πλασέ.

Γκολ για τον Άγιαξ

ΑΡΧΙΣΕ Η ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ

* «ΟΦΗ θυμήσου, ήρθε η Θύρα 4 και είναι εδώ μαζί σου», φωνάζουν οι φίλοι του ΟΦΗ που βρίσκονται στις εξέδρες και έχουν κάνει αισθητή την παρουσία τους.

* Mε τα πράσινα ο Αγιαξ, με τα γκρι ο ΟΦΗ

Όλα έτοιμα για την έναρξη του φιλικού.

* Θυμίζουμε ότι πρόσφατα ο Άγιαξ αποφάσισε και ανανέωσε το συμβόλαιο του προπονητή της, Έρικ τεν Χαγκ.

* Από την ενδεκάδα του Άγιαξ το πιο δυνατό όνομα, δίχως αμφιβολία, είναι ο Χούντελαρ.

* Στην επίσημη ιστοσελίδα του Αγιαξ αυτή την ώρα βρίσκει κανείς θέματα για την κλήρωση με τον ΠΑΟΚ, αλλά και την απόκτηση του Έντσον Άλβαρες.

* Σήμερα είναι μέρα Αγιαξ, αφού εκτός του συγκεκριμένου φιλικού, το βράδυ ο Αίαντας θα παίξει φιλικό και με τον Παναθηναϊκό, ενώ πριν λίγη ώρα έγινε γνωστό ότι θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ στον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League.

* Για τον Άγιαξ στο αρχικό σχήμα βρίσκονται οι: Κοτάρσκι, Τίμπερ, Μαγκάλαν, Μπότμαν, Πιέρ, Σον, Λαμπαγιάντ, Εκκλενκάμπ, Χούντελαρ, Ντε Βιτ, Λανγκ (Αναπληρωματικοί: Βαν Μπλάντερεν, Κέμπερ, Τίμπερ, Ντε Γιόνγκ, Τέιλορ, Περέιρα ντα Σίλβα)