«Λύγισαν» στη 2η παράταση οι Μπακς

08:14 | 20/05/2019

Έπειτα από ένα συγκλονιτικό παιχνίδι, οι Ράπτορς επικράτησαν με 118-112 των Μπακς στη 2η παράταση - δείτε τα Highlights του αγώνα

Με αυτό τον τρόπο, οι Καναδοί μείωσαν τη σειρά σε 2-1 και σε λίγα 24ωρα θα υποδεχτούν ξανά την ομάδα του Μιλγουόκι. Ο Γιάννης δεν ήταν παραγωγικός (12 πόντοι) όμως μάζεψε 23 ριμπάουντ, κορυφαίος ξανά ο Λέοναρντ με 36 πόντους, ενώ ο Σιακάμ τον βοήθησε αρκετά με 25 πόντους.

Και τις δύο φορές, οι Μπακς έφτασαν στην ισοφάρισε από το... πουθενά. Στην πρώτη, με κάτι περισσότερο από ένα λεπτόοι βολές του Λέοναρντ είχαν κάνει το 96-91 όμως οι Μπακς έφτασαν στην ισοφάριση (96-96) με τον Μίντλεντον ενώ στην 1η παράταση και με το σκορ να είναι 103-99 για τους «δεινόσαυρους», με γρήγορο 4-0 τα ''ελάφια'' έκαναν το 103-103. Όμως, στην 2η παράταση οι γηπεδούχοι ήταν πιο ψύχραιμοι και τελικά πήραν τον αγώνα (118-112)