​«Λύγισε» στις καθυστερήσεις ο ΟΦΙ με παράπονα από τη διαιτησία

15:56 | 10/12/2022

Η ομάδα της Ιεράπετρας ηττήθηκε 1-0 εκτός έδρας από την Κηφισιά με γκολ του Μαζουλουξή στις καθυστερήσεις.

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι, με ευκαιρίες εκατέρωθεν, ο ΟΦΙ ηττήθηκε εκτός έδρας με 1-0, στο ματς που άνοιξε την αυλαία του σαββατιάτικου προγράμματος της Super League 2.

Ο ΟΦΙ κρατούσε τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας, αλλά στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κυριάκος Μαζουλουξής πέτυχε το νικητήριο τέρμα και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η ομάδα της Ιεράπετρας έχει σφοδρότατα παράπονα από τη διαιτησία και δη το γκολ της Κηφισιάς. Οργίλη ήταν η αντίδρασή της, μέσω social media, μετά το τέλος της αναμέτρησης στη Ριζούπολη: