Λύτρωση στις καθυστερήσεις για τον Ολυμπιακό

21:17 | 25/11/2018

Σπουδαίο διπλό του Ολυμπιακού στο Περιστέρι με το νικητήριο γκολ του Βούκοβιτς στο 93'!

Τη νίκη με 2-1 πήρε ο Ολυμπιακός από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, για την 11η αγωνιστική, σε ένα δραματικό σε εξέλιξη παιχνίδι.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο 43΄ με τον κορυφαίο σκόρερ του πρωταθλήματος Κουλούρη και ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 49΄ με τον Καμαρά, ενώ το γκολ της νίκης σημείωσε ο Βούκοβιτς στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι γηπεδούχοι έπαιζαν από το  58΄ με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μπουσούλατζιτς με 2η κίτρινη κάρτα.

Ατρόμητος: Μέγερι, Καρασαλίδης, Ρισβάνης, Χατζηισαϊας, Σάκιτς, Μάντσον, Μπουσούλατζιτς, Γιαννούλης (80’ Νάτσος), Μπρούνο (71’ Μανούσος), Κουλούρης, Ενσικουλού (61’ Ούμπιδες).

Ολυμπιακός: Σα, Τοροσίδης, Σισέ, Βούκοβιτς, Κούτρης, Καμαρά, Γκιγέρμε, Ναουέλ (73’ Φετφατζίδης), Νάτχο (46’ Φορτούνης), Ποντένσε (76’ Γκερέρο), Μάνος.