Ματς για γερά νεύρα: Καλύτερη η Τσέλσι, ισοφάρισε στις καθυστερήσεις η Τότεναμ

20:46 | 14/08/2022

Σπουδαίο ντέρμπι στο Λονδίνο, 2-2 τελικό σκορ και απίστευτη ένταση ανάμεσα σε Κόντε και Τούχελ

Μετά από ένα συναρπαστικό ματς Τσέλσι και Τότεναμ αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 στο «Στάμφορντ Μπριτζ» σε αναμέτρηση για την 2η αγωνιστική της Premier League. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με τέρματα των Κουλιμπαλί (19΄) και Τζέιμς (77΄) για να ισοφαρίσει ισάριθμες φορές η Τότεναμ με τον Χόιμπεργκ στο 68΄ και τον Κέιν στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Mάλιστα, Κόντε και Τούχελ ήρθαν σε σύγκρουση σε δύο στιγμές στο παιχνίδι. Μετά το γκολ του Χοίμπιεργκ, καθώς οι μπλε φώναζαν για φάουλ στον Χάβερτς πριν ισοφαρίσει ο Δανός μέσος της Τότεναμ, αλλά και μετά τη λήξη του ντέρμπι, όταν αντάλλαξαν χειραψία.