Με ανατροπή ο Άρης

20:12 | 11/09/2020

Οι Θεσσαλονικείς… πάτησαν γκάζι στην επανάληψη και νίκησαν 3-1 τη Λαμία, στο εναρκτήριο ματς της νέας Super League 1.

Στο «Βικελίδης» οι «κιτρινόμαυροι» υποδέχτηκαν την ομάδα του Γιώργου Πετράκη, που στο πρώτο μέρος στάθηκε εξαιρετικά στο γήπεδο και προηγήθηκε δίκαια στο 38’ με πέναλτι του Ρόμανιτς.

Στο δεύτερο μέρος, ωστόσο, ο Άρης βελτιώθηκε αισθητά και στο τελευταίο 20λεπτο έφτασε στην ανατροπή του σκορ και πήρε το «τρίποντο».

Ισοφάρισε αρχικά στο 72’ με τον Λόπεθ και έξι λεπτά αργότερα ο Γκάμα με πέναλτι σημείωσε το 2-1. Στο 88’ ο Μπερτόλιο διαμόρφωσε το τελικό 3-1.