Με αυτογκόλ έμεινε «ζωντανή» η Μίλαν

22:04 | 13/11/2022

Η Μίλαν κατάφερε με μεγάλη προσπάθεια να ξεπεράσει το εμπόδιο της Φιορεντίνα επικρατώντας στο «Σαν Σίρο» με 2-1, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Serie A.

Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό με τον Ραφαέλ Λεάο, αλλά οι «βιόλα» ισοφάρισαν με τον Μπαράκ (28'). Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων όμως ο Μιλένκοβιτς έστειλε κατά λάθος την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και η Μίλαν πήρε τη νίκη.

Στο μεταξύ, νέα απώλεια για την Ρόμα, μέσα μάλιστα στο «Ολίμπικο», καθώς έμεινε στο 1-1 με την Τορίνο. Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο ήταν ξανά μέτρια με τον Πορτογάλο τεχνικό να βλέπει στο 88ο λεπτό την κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή για έντονη διαμαρτυρία. Η Τορίνο προηγήθηκε με το γκολ του Λινέτι στο 55ο λεπτό και η Ρόμα ισοφάρισε στο 92' με πέναλτι του Μπελότι.