Με «buzzer beater» μεγάλη νίκη του Γιούχτα!

17:15 | 19/03/2023

Διπλό τίτλου στο 85ο λεπτό για την ομάδα του Γιούχτα που παραμένει στην πρώτη θέση!

Στο «Μαρτινέγκο» ο Γιούχτας επικράτησε 1-2 του Πόρου και σε συνδυασμό με την ήττα της Θύελλας Ραφήνας από τον Φωστήρα με 1-0, έμεινε πλέον μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Γ' Εθνικής.

Η ομάδα των Αρχανών πήρε το προβάδισμα στο 16' με γκολ του Ροβίθη. Ο Πόρος ισοφάρισε με τον Σένκα να σκοράρει στο 57ο λεπτό και στο φινάλε ο Γιούχτας πήρε τη μεγάλη νίκη, με τον Βρεττό να εκτελεί κόρνερ και τον προωθημένο Γιαλούση να κάνει το 2-1 με γυριστή κεφαλιά στην τελευταία φάση του αγώνα!

Η μεγάλη μάχη στις πρώτες θέσεις παραμένει, αφού στην 2η θέση ακολουθεί το Μαρκό, που επικράτησε 3-0 του Μοσχάτου, με 36 βαθμούς, όσους έχει και η Θύελλα που έμεινε στο 0-0 με τον Φωστήρα.

Κατά τα λοιπά, ο Άγιος Νικόλαος πήρε σημαντική νίκη με 2-1 κόντρα στον Άρη Πετρούπολης, ο Αλμυρός αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 με το Κερατσίνι, ενώ νέα απώλεια βαθμών υπέστη ο ΑΟ Τυμπακίου από τον ουραγό Άγιο Ιερόθεο (1-1).