Με το ζόρι και στο 96' ο Παναθηναϊκός 1-0 τον Λεβαδειακό

23:08 | 25/08/2024

​Ο προβληματικός Παναθηναϊκός νίκησε με γκολ στο 96' τον αξιόμαχο Λεβαδειακό του Νίκου Παπαδόπουλου με τον Άντραζ Σπόραρ να χαρίζει το τρίποντο.

Ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε κόντρα στον Λεβαδειακό στο ΟΑΚΑ, ωστόσο κατάφερε να βρει το γκολ της νίκης στο 97' με τον Σπόραρ (1-0), ο οποίος μάλιστα δεν το πανηγύρισε. Μετά από γέμισμα του Μλαντένοβιτς, ο Τετέ πήρε την κεφαλιά και ο Γκροφ απομάκρυνε με τη βοήθεια του δοκαριού. Ο Σλοβένος πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε προ κενής εστίας.

Ο Γιαννιώτας έχασε τεράστια ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ στο πρώτο λεπτό. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπάλτσι ο μεσοεπιθετικός του Λεβαδειακού με ένα ωραίο γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα προς την εστία. Ο Ντραγκόφσκι έσωσε το τριφύλλι με τη συνδρομή του δοκαριού.

Ο Λεβαδειακός στάθηκε πολύ καλά στο ΟΑΚΑ, δυσκόλεψε πάρα πολύ τον Παναθηναϊκό, αλλά λύγισε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.