Μεγάλη νίκη τα Χανιά υπό το βλέμμα του Ταουσιάνη - Ήττα στο φινάλε για την Επισκοπή

16:54 | 19/04/2023

Σπουδαίο τρίποντο για τα Χανιά, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Super League 2, ήττα στο φινάλε για την αξιόμαχη Επισκοπή.

Στο τελευταίο παιχνίδι πριν ο Γιάννης Ταουσιάνης αναλάβει τα καθήκοντά του (ο Έλληνας τεχνικός παρακολούθησε από κοντά την αναμέτρηση και την Πέμπτη παρουσιάζεται επίσημα) τα Χανιά έκαναν την καλύτερη εφετινή τους εμφάνιση επικρατώντας 2-0 του Απόλλωνα Σμύρνης.

Ο Γιώργος Μάναλης άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό και στο 54ο σημείωσε το 2-0 που σφράγισε τη σπουδαία νίκη.

Πέραν των δύο τερμάτων τα Χανιά είχαν σωρεία ευκαιριών για να σημειώσουν κι άλλα, εμφανίζοντας εξαιρετική εικόνα απέναντι στον Απόλλωνα που δεν μπορούσε να απειλήσει.

Η Επισκοπή είχε δύσκολο έργο εντός έδρας απέναντι στην Καλαμάτα, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος με το γκολ του Αρναρέλλη, στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε την απόδοσή της και ισοφάρισε, αλλά λίγο πριν από το φινάλε οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ της νίκης. Συγκεκριμένα, ο Γιάννης Πασάς σκόραρε για την Καλαμάτα και χάρισε το τρίποντο στην «Μαύρη Θύελλα» με 1-2.

Ο ΟΦΙ αυτή την αγωνιστική έχει ρεπό, ενώ ο Ηρόδοτος δεν αγωνίζεται πλέον στο πρωτάθλημα αφού έχει αποβληθεί.