Μεγάλη νίκη της ΑΕΛ επί του Παναθηναϊκού!

17:13 | 27/10/2019

Η ομάδα της Λάρισας επικράτησε με 2-1 του Παναθηναϊκού για την 8η αγωνιστική της Superleague

Την έκπληξη της αγωνιστικής - μέχρι τώρα - έκανε η ΑΕΛ στο ΟΑΚΑ απέναντι στον Παναθηναϊκό. Με γκολ των Μιλοσάβλιεβιτς και Ουάρντα, οι Θεσσαλοί προηγήθηκαν με 0-2, μείωσαν με τον Ζαχίντ οι ''πράσινοι'' όμως δεν κατάφεραν να πάρουν τίποτα από το παιχνίδι.Χλιαρές αποδοκιμασίες από τον κόσμο του Παναθηναϊκού μετά το τέλος του αγώνα

Ο Μιλοσάβλιβιτς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους μόλις στο 35ο δευτερόλεπτο, ενώ ο Ουάρντα στο 57` με τρομερή ντρίμπλα απέναντι στον Αποστολη, εκτέλεσε τον Διούδη διπλασιάζοντας τα τέρματα της Λάρισας. Στο 62ο λεπτό, ο Ζαχίντ με όμορφο σουτ από τα όρια της περιοχής νίκησε τον Κρίστινσον για να μειώσει σε 2-1. Να σημειωθεί ότι στο 35ο λεπτό, ο διαιτητής Σιδηρόπουλος, αφού συμβουλεύτηκε το VAR, ακύρωσε γκολ του Καμπετσή.

Ενδεκάδες:

ΠΑΟ: Διούδης – Αποστολάκης, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Χατζηθεοδωρίδης – Κουρμπέλης, Δώνης – Μπουζούκης, Ζαχίντ, Χατζηγιοβάνης - Καμπετσής

AEΛ: Κρίστινσον, Μιχαήλ, Ουάρντα, Μιλοσάβλιεβιτς, Ντάουντα, Μόρας, Σετσέροβιτς, Μπέρτος, Κάτσε, Μπράλιτς και Στάνκοβιτς.

Ξέσπασε με χοντρές βρισιές ο Δώνης σε οπαδούς!