Μπαδήμας: «Θα μπορούσαμε και κάτι παραπάνω»

20:10 | 13/03/2022

​Στην μεγάλη προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του για ακόμη ένα ματς στάθηκε ο Νίκος Μπαδήμας ο οποίος παρέθεσε δηλώσεις σχολιάζοντας την αναμέτρηση κόντρα στην ΑΕ Καραϊσκάκης (0-0).

Χαρακτηριστικά επεσήμανε:

''Στο αγωνιστικό κομμάτι θεωρώ ότι ήμασταν πολύ καλοί εκτός από ένα δεκάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη πιέσαμε ψηλά και είχαμε τις ευκαιρίες μας, πετύχαμε και ένα τέρμα το οποίο δεν μέτρησε. Από εκεί και πέρα τα παιδιά πάλεψαν μέχρι το τελευταίο λεπτό ενώ είχαμε και πολλές απουσίες να διαχειριστούμε.

Είμαι πολύ περήφανος για τους παίκτες μου και τους συνεργάτες μου καθώς και για όλους όσους ανήκουν στον οργανισμό του Εργοτέλη. Έχουμε πολλές δυσκολίες, αλλά ειδικά οι ποδοσφαιριστές είναι πολεμιστές καθώς τα δίνουν όλα κάθε φορά. Είχαμε 17 παίκτες σήμερα και δεν έχω κανένα παράπονο από την προσπάθεια που κάνουν. Θα μπορούσαμε σίγουρα να πάρουμε κάτι παραπάνω σήμερα αλλά δεν μπορώ να κακίσω κανέναν ποδοσφαιριστή μου.''