Μπαρτσελόνα-Μπάγερν 2-8: Την... πετσόκοψε!

23:54 | 14/08/2020

ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ η Μπάγερν Μονάχου διέλυσε με το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ 8-2 την Μπαρτσελόνα!

Σε ένα ματς που θύμισε... Γερμανία-Βραζιλία το 2014, η Μπάγερν Μονάχου έκανε μία... μπουκιά την Μπαρτσελόνα και με το επιβλητικό 5-2 πέρασε πανηγυρικά στα ημιτελικά του Champions League.

Η Μπάγερν προηγήθηκε στο 4' με τον Μίλερ, η Μπαρτσελόνα απάντησε στο 7' με το αυτογκόλ του Αλάμπα και ύστερα ήρθε η καταιγίδα με την ομάδα του Μονάχου να φτάνει στο 31ο λεπτό στο εντυπωσιακό 1-4.

Ο Σουάρες μείωσε στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά η Μπάγερν ήταν καταιγιστική στην επίθεση και όποτε ήθελε δημιουργούσε και έχανε ευκαιρίες. Ήταν... μαθηματικά βέβαιο ότι θα πετύχει κι άλλο γκολ κάτι που έκανε στο 63' με τον Κίμιχ. Το ανησυχητικό για την Μπαρτσελόνα είναι ότι είχε πολύ χρόνο και η απειλή για μία ιστορική συντριβή ήταν ορατή.

Και έτσι ακριβώς έγινε, με το σκορ να φτάνει στα ασύλληπτα επίπεδα του 2-8, με τον Κουτίνιο να βάζει το κερασάκι στην τούρτα και να βάζει πιο βαθιά το μαχαίρι στην Μπαρτσελόνα.