Μπλόκο του Παναιτωλικού, 1-0 την ΑΕΚ!

21:38 | 05/10/2024

Η ΑΕΚ δεν εκμεταλλεύτηκε το καλό της διάστημα στο πρώτο ημίχρονο και ηττήθηκε από τον μαχητικό Παναιτωλικό – Ο Λουίζ στο 73′ πέτυχε το μόνο γκολ του αγώνα!

Πολύ… σκληρός για να υποτιμάται αποδεικνύεται ο Παναιτωλικός, που μετά την ισοπαλία στο «Καραϊσκάκης», πήρε νίκη επί της ΑΕΚ και έσπασε το αήττητό της στο φετινό πρωτάθλημα.

Η Ενωση είχε καλές στιγμές και καλά διαστήματα στο πρώτο ημίχρονο, όμως δε μπόρεσε να βρει κάποιο γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο έχασε μία μεγάλη ευκαιρία με κοντινή προβολή του Πιερό, αλλά στη συνέχεια είδε τον Παναιτωλικό να… παίρνει τα πάνω του και να κάνει το 1-0 στο 73′ με τον Μιγκέλ Λουίζ, ο οποίος πήρε τη μπάλα από σέντρα του Μαυρία.

Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι είχαν τρεις καλές ευκαιρίες για το 2-0, όμως το σκορ δεν άλλαξε.

Ετσι, η ΑΕΚ έμεινε στους 14 βαθμούς και η πρωτιά της αμφισβητείται από Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ, που βρίσκονται στους 13 με ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ με νίκη κόντρα στη Λαμία ο Αρης την πιάνει στους 14.