Νίκη για την Athens Kallithea που συνεχίζει να ελπίζει για το πρωτάθλημα

18:49 | 27/05/2023

Η Athens Kallithea νίκησε εύκολα τον Απόλλωνα Σμύρνης 3-0 στο Ελ Πάσο και παραμένει στο κατόπι της Κηφισιάς για την πρωτιά στον Β' όμιλο της Super League 2.

Η ομάδα του Γιώργου Σίμου άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με την υπέροχη κεφαλιά του πρώτου σκόρερ της, Γιάννη Λουκίνα, έπειτα από γλυκιά σέντρα του Κυνηγόπουλου. Επτά λεπτά μετά οι παίκτες του Γιώργου Σίμου αντάλλαξαν ξανά πολύ όμορφα την μπάλα και ο Ομάρ Σαντάνα, έπειτα από γύρισμα του Κυνηγόπουλου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κότσαρη.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του αγώνα ήταν πιο αργός, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν και τρίτο γκολ. Ο Ματίγια εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ λίγο έξω από την περιοχή και το έστειλε στο βάθος της εστίας του Κώτσαρη.

Πλέον η Athens Kallithea είναι στο -2 από την Κηφισιά με παιχνίδι περισσότερο, ενώ ο Απόλλων Σμύρνης είναι τρίτος με 49 βαθμούς.