Νίκη με ανατροπή για τον Πόρο, ήττα για τον ΑΟΑΝ

17:22 | 10/12/2022

Σπουδαία νίκη με ανατροπή (2-1) για τον Πόρο επί του Αλμυρού, στο σαββατιάτικο ντέρμπι. Ηττήθηκε ο ΑΟΑΝ στο Μαρκόπουλο.

Ο Πόρος ήταν ο μεγάλος νικητής του κρητικού ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής στο Μαρτινέγκο. Ο Αλμυρός προηγήθηκε με τον Κατσικοκέρη στο 15ο λεπτό, αλλά ο Πόρος έφερε το ματς τούμπα και πήρε ένα σημαντικό τρίποντο. Συγκεκριμένα στο 30ο λεπτό ο Άγγελος Καστελλιανάκης ισοφάρισε και στο δεύτερο μέρος, στο 50', ο Πήλιος διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Στο άλλο σαββατιάτικο ματς, στο Μαρκόπουλο, ο Αγιος Νικόλαος ηττήθηκε στο δημοτικό στάδιο του Μαρκόπουλου με σκορ 2-0 από την Μαρκό. Το ξεκίνημα βρήκε τους παίκτες της Κρητικής ομάδας να προσπαθούν για το γκολ, όμως αυτό ήρθε από την άλλη πλευρά σε προσπάθεια του Κράσι στο 27' και αφού η μπάλα κόντραρε κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ο ΑΟΑΝ έψαξε την ισοφάριση, είχε κάποιες καλές στιγμές χωρίς όμως αποτέλεσμα και στο 82' ένα μακρινό σουτ του Φλώρου έκανε το 2-0.