Νίκη πεντάδας για τον ΠΑΝΟΜ

22:05 | 15/01/2020

Σε εξ’ αναβολής ματς της 15ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ νίκησε 2-0 τις Μοίρες.

Ο ΠΑΝΟΜ, έτσι, με το «τρίποντο» που κατέκτησε, «σκαρφάλωσε» πέμπτος μαζί με τον ΠΑΟΚ με 26 βαθμούς. Τα πάντα στο παιχνίδι κρίθηκαν στην επανάληψη.

Στο 62’ ο Συσκάκης άνοιξε το σκορ για τους Μαλιώτες και 20 λεπτά αργότερα ο Μυλωνάς διαμόρφωσε το 2-0.

Στο μεταξύ, για τη Γ’ ΕΠΣΗ, ολοκληρώθηκε σήμερα το ματς Μαρτινέγκο-Ροδιά, στο πλαίσιο της 10ης «στροφής», που είχε διακοπεί το στο ημίχρονο, λόγω άσχημων καιρικών συνθηκών.

Το σκορ ήταν 1-1 και ο αγώνας ολοκληρώθηκε χωρίς ν’ αλλάξει κάτι. Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 22’ με τον Καλαϊτζάκη και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Λεμονάκη.