Νίκη στο φινάλε για τον Εργοτέλη

21:56 | 23/09/2020

Επικράτησε 2-0 σε φιλικό του Αλμυρού.

Ο Εργοτέλης αντιμετώπισε τους «πορτοκαλί» στο Δημοτικό γήπεδο Αγίου Νικολάου και πήρε τη νίκη με δύο γκολ λίγο πριν από το τέλος της συνάντησης.

Το πρώτο μέρος δεν είχε πολλές σημαντικές φάσεις, με τους «κιτρινόμαυρους» ν’ απειλούν στο 8’ με φάουλ του Άπι.

Στην επανάληψη το σύνολο του Ταουσιάνη είχε φάσεις και άνοιξε το σκορ στο 86’. Ο Μπουρσέλης εκτέλεσε κόρνερ με την μπάλα να βρίσκει σε σώμα αντιπάλου και να καταλήγει στα δίχτυα. Στο 89’ ο σύλλογος του Γαζίου απείλησε με τον Γκάρετ και στο επόμενο λεπτό ο Κωστανάσιος με δυνατό γυριστό σουτ διαμόρφωσε το 2-0.

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Τζελέπης, Σαρρής (Θεοδωράκης 72'), Μαζουλουξής, Neral, Λούσι (Κacurri 80'), Πέϊος, Τσέλιος, Appi (Μπουρσέλης 76'), Μανουσάκης (Μπουτσάκης 72'), Κωστανάσιος, Πατρινός

Αλμυρός (Κώστας Κιάσσος): Χανιωτάκης, Γενιτσαρίδης, Γιαλούσης, Δαμιανάκης, Κουγιουμτζής, Garret, Leon (Gonzalo 70') Ζέλιος, Μωραΐτης, Χαϊντίνι (Matias 70'), Τοπουζης (Αζίζι 32')