Νίκησε τον Δούκα και σώθηκε ο ΟΦΗ!

Mπασκετ

Ο ΟΦΗ κέρδισε τον Δούκα στο 3ο ματς με 88-79 και θα αγωνίζεται και του χρόνου στην Β' Εθνική

Ήταν ένα παιχνίδι που η εμπειρία θα έπαιζε τον δικό της ρόλο. Ένα ''do or die'' παιχνίδι, με τον ΟΦΗ να πραγματοποιεί μια από τις καλύτερες εμφανίσεις της χρονιάς, και να κερδίζει τον Δούκα με 88-79, παρά το γεγονός ότι στα τελευταία λεπτά πήγε να κάνει τα εύκολα - δύσκολα.

Οι φιλοξενούμενοι δυσκόλεψαν την ομάδα του Ράλλη στο 1ο δεκάλεπτο (19-21), ανταγωνιστικοί για ένα ημίχρονο όμως με την βοήθεια και των φιλάθλων του, ο ΟΦΗ ήταν καταιγιστικός στο β' ημίχρονο με πρωταγωνιστές τους Λιανό και Σταμπουλή έκλεισαν την 3η περίοδο με 71-58 και +13, η διαφορά αυξανόταν την 4η περίοδο όμως ο Δούκας με σερί λίγο πριν το τέλος έφερε το ματς στο 79-77 όμως με τα δύο τρίποντα των Λιανού και Μποχωρίδη έδωσαν τη νίκη στον ΟΦΗ.

Έτσι, ο ΟΦΗ θα παίζει και του χρόνου στην Β' Εθνική.