Νιόπλιας: «Το καλύτερό μας ημίχρονο, άλλο ματς η ρεβάνς»

20:00 | 16/12/2021

Στη συνέντευξη Τύπου μετά τον αγώνα με τον Άρη ο Νίκος Νιόπλιας στάθηκε στην εικόνα του ΟΦΗ στο πρώτο ημίχρονο.

Παράλληλα, εξέφρασε πάλι την πικρία του, όπως στις πρώτες του δηλώσεις στην Cosmote, για το άδικο 1-1, ενώ σχετικά με το επόμενο ραντεβού με τον Άρη σε μία εβδομάδα, αυτή τη φορά για το Κύπελλο, υπογράμμισε πως θα είναι εντελώς διαφορετικό παιχνίδι.

«Ηταν ένα παιχνίδι στο οποίο ήμασταν ανώτεροι κυρίως στο πρώτο μέρος. Μας αφήνει πικρία το αποτέλεσμα και για τον τρόπο, αλλά και για το λεπτό. Δυστυχ

Με βάση τον αντίπαλο κάναμε το καλύτερο πρώτο ημίχρονο εφέτος. Είχαμε πάρα πολύ καλή εικόνα. Ο Άρης δεν μας έκανε ούτε σουτ και μας στενοχωρεί το αποτέλεσμα. Θα ήθελα να διαχειριστούμε λίγο καλύτερα το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο.

Πρώτα κοιτάμε το παιχνίδι με την ΑΕΚ και τι προβλήματα θα έχουμε. Είναι εντελώς διαφορετικό το παιχνίδι κυπέλλου με τον Άρη. Πρώτα, όμως, έχουμε την ΑΕΚ και έπειτα τη ρεβάνς.»