Ο Αστέρας στέλνει τον ΠΑΣ στη Super League 2!

21:35 | 13/04/2024

Ο Αστέρας πανηγύρισε τη νίκη 1-0 απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα για την 4η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League, με το γκολ του Ατιένθα στο 90+3' να σπρώχνει τους Ηπειρώτες στη δεύτερη κατηγορία.

Ένα βήμα πιο κοντά στη Super League 2 έσπρωξε ο Αστέρας Τρίπολης τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Οι Αρκάδες πέρασαν νικηφόρα από τους «Ζωσιμάδες», για την 4η αγωνιστική των Play Out του πρωταθλήματος της Super League, χάρη σε ένα γκολ του Πίτσου Ατιένζα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Πλέον, ο «Αγιαξ της Ηπείρου» ελπίζει μόνο σε ένα (ποδοσφαιρικό) θαύμα για να σώσει την παρτίδα. Κι ας μην άξιζε την ήττα βάσει της εικόνας του αγώνα.