O Bόλος σταμάτησε τον Ολυμπιακό

19:35 | 22/12/2019

Γκέλα με παράπονα για τον Ολυμπιακό απέναντι στον Βόλο.

Βαθμούς άφησε στο Πανθεσσαλικό ο Ολυμπιακός, μένοντας στο 0-0 με τον ΝΠΣ Βόλο, σε ένα παιχνίδι με αρκετή ένταση και πολλά παράπονα για τη διαιτησία. Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν τρία δοκάρια, αλλά δεν μπόρεσαν να σκοράρουν, παρά τις αρκετές ευκαιρίες, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν κάποιες καλές στιγμές και αμυντικά είχαν πολύ καλή συμπεριφορά. Ο Ολυμπιακός «φωνάζει» για το γκολ του Σουντανί στο 17’ που ακυρώθηκε λανθασμένα ως οφσάιντ, αλλά και για πέναλτι που δεν του δόθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Στα θετικά για τους Πειραιώτες ήταν η επανεμφάνιση του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου μετά από 10 μήνες.

ΝΠΣ Βόλος (Βίκτορ Μπασάντρε): Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Φερράρι, Διαμαντής, Τσίκα, Τσοκάνης, Μπαλογιάννης, Μουνίθ, Γέντρισεκ (66’ Τσαούσης), Λύρατζης, Τόρες (90+2’ Μάντζης).

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Μπα, Ελαμπντελαουΐ, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Μπρούνο (31’ Λοβέρα), Σουντανί (45’ Γκερέρο), Μασούρας (78’ Χριστοδουλόπουλος), Ελ Αραμπί.