Ο Εμπαπέ «σκότωσε» τη Ρεάλ, τρομακτική η Σίτι!

00:06 | 16/02/2022

Ο τρομερός Εμπαπέ στο 94' χάρισε τη νίκη στην Παρί, η Μάντσεστερ Σίτι διέλυσε 0-5 την Σπόρτινγκ - Δείτε τα γκολ.

Ο φορ της Παρί ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα με τη Ρεάλ στο Παρίσι. Όχι μόνο για τη διαφαινόμενη μεταγραφή του στην ομάδα της Μαδρίτης το καλοκαίρι, αλλά γιατί αυτός έκρινε το ματς με το γκολ που πέτυχε διαμορφώνοντας το τελικό 1-0.

Ο Κιλιάν Εμπαπέ σσκότωσε» τη Ρεάλ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με ένα εκπληκτικό γκολ και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του για πρόκριση στην επόμενη φάση του Champions League. Από την άλλη, η Ρεάλ Μαδρίτης κατέβηκε για να μη χάσει, έπαιξε αμυντικά, δεν απείλησε, γλίτωσε το γκολ νωρίτερα στο χαμένο πέναλτι του Μέσι και τελικά το πλήρωσε στο 94'.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ:

Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς, η Μάντσεστερ Σίτι ήταν... εκκωφαντική στην Πορτογαλία. Νίκησε 0-5 τη Σπόρτινγκ Λισαβώνας (προηγήθηκε 0-4 στο ημίχρονο) και... σκέφτεται από τώρα την επόμενη φάση.