​Ο Γιούχτας πήρε το ντέρμπι - Τα αποτελέσματα

17:14 | 04/02/2023

Τι έγινε στα σαββατιάτικα ματς της 12ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής.

Ο Γιούχτας φιλοξένησε τον ΑΟΑΝ, στις Αρχάνες, νικώντας τον με 2-0, για την 12η αγωνιστική της Γ' Εθνικής, σε ένα ντέρμπι που δεν έλειψε η ένταση στις εξέδρες.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 55ο λεπτό, με το όμορφο πλασέ του Βρεττού να νικά τον Γιαγκιόζη.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, οι γηπεδούχοι πέτυχαν ακόμη ένα τέρμα, με τον Κίσσα να σκοράρει για το 2-0.

Ο Γιούχτας παραμένει στην 3η θέση με 21 βαθμούς, ενώ ο ΑΟΑΝ έπεσε στην 10η με 16.

Κατά τα λοιπά ο Πόρος έμεινε στο 0-0 εντός με τον Εθνικό, ο ΑΟΤ πήρε βαθμό από την έδρα του Άρη Πετρούπολης, ενώ ο Αλμυρός ηττήθηκε εκτός με 1-0 από το Μαρκό.