Ο Γιουμπιτάνα έσωσε στην εκπνοή τον Ατρόμητο, 1-1 με την ΑΕΛ στη Λάρισα

Μικρό προβάδισμα για τον Ατρόμητο.

Χάρη σε γκολ του Γιουμπιτάνα στο 5ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ατρόμητος (με πολλές αλλαγές στη σύνθεσή του) απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τη -σαφώς ανώτερή του- ΑΕΛ, στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τη φάση των «16» του κυπέλλου Ελλάδας, που έγινε σήμερα (6/12) στην «AEL FC Arena».

Η ομάδα της Λάρισας προηγήθηκε στο 80΄ με τον Ογκμποε, από λάθος του τερματοφύλακα Μαρκετζιάνι, αλλά ισοφαρίστηκε στην τελευταία φάση του αγώνα και πλέον θα έχει πολύ δύσκολο έργο στη ρεβάνς, που θα γίνει στο Περιστέρι, μεταξύ 9 και 11 Ιανουαρίου.

Υπενθυμίζεται ότι η ομάδα που θα προκριθεί από αυτό το ζευγάρι θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά τον νικητή του ντέρμπι «αιωνίων», Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός.