Ο Κουλούρης σώζει τον Ατρόμητο

20:00 | 19/03/2022

Φινάλε θρίλερ στο Περιστέρι, με τον Ατρόμητο να παίρνει τη μεγάλη νίκη στο 92΄ με τον μόνιμο σκόρερ του, Ευθύμη Κουλούρη, επί του Απόλλωνα Σμύρνης (1-0), ο οποίος τέσσσερα λεπτά νωρίτερα έχασε πέναλτι με τον Παμλίδη (απέκρουσε ο Γιαννιώτης).

Το κακό από κάθε άποψη ματς της 1ης αγωνιστικής των play out επεφύλασσε έντονες συγκινήσεις στα τελευταία λεπτά. Ο ουραγός Απόλλων είχε την "χρυσή" ευκαιρία να σκοράρει από την "ασβεστένια βούλα" (χέρι Καστεγιάνο), αλλά ο Γιαννιώτης είπε "όχι" στον Παμλίδη και, πλέον, η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ ίσως θα πρέπει ν΄ αρχίσει να συμβιβάζεται με την ιδέα του υποβιβασμού.

Οι Αθηναίοι, που έμειναν στους 13 βαθμούς θα γνωρίζουν σε λίγες ώρες και το αποτέλεσμα της Λαμίας (18β.) στο Αγρίνιο (19:30) και μετά θα μπορέσουν να κάνουν καλύτερα τους υπολογισμούς τους και να δουν εάν θα συνεχίσουν να ελπίζουν στο θαύμα ή, η συνέχεια των play out θα έχει γι' αυτούς διαδικαστικό χαρακτήρα.