O Kρέσπο λύτρωσε τον ΠΑΟΚ στις καθυστερήσεις

21:09 | 14/09/2019

Έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, ο ΠΑΟΚ πήρε τελικά τη νίκη με 3-2 στο Περιστέρι

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε 2-0 στο Περιστέρι, αλλά ο Απόστολος Βέλλιος πήρε τον Ατρόμητο στις πλάτες του και με δύο γκολ ισοφάρισε, κάνοντας το παιχνίδι ροντέο! Το γκολ του Βαρέλα στο 87' ακύρωθηκε με VAR, όμως στο 92' ο Κρέσπο με κεφαλιά χάρισε στον ΠΑΟΚ τη νίκη!

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης προηγήθηκε με τα γκολ των Ακπομ (17') και Μάτος (22'), αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με δύο γκολ του Βέλλιου (45', 52'). Ο Βαρέλα πέτυχε γκολ στο 88ο λεπτό, αλλά το VAR τον «συνέλαβε» σε θέση οφσάιντ, για έρθει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κρέσπο να χαρίσει τη μεγάλη νίκη στους πρωταθλητές!
Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ήταν κυρίαρχος και δεν άργησε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Στο 17ο λεπτό ο Πέλκας έκανε εξαιρετική ατομική ενέργεια, περνώντας τους αντιπάλους του, έκανε το γύρισμα με τον Ρισβάνη να βρίσκει την μπάλα, αυτή να χτυπάει στο κεφάλι του Θεοδωράκη και στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια να στρώνεται στον Άκπομ που σκόραρε σε κενή εστία.