Ο Λεβαδειακός «έσπασε» το αήττητο του ΠΑΣ

18:50 | 20/01/2020

Δείτε τη βαθμολογία της Super League 2-Έπεσε 5ος ο Εργοτέλης

Στο ματς, με το οποίο έπεσε η αυλαία της 13ης αγωνιστικής της Super League 2, ο Λεβαδειακός νίκησε 0-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα και τον υποχρέωσε στην πρώτη του ήττα στην τρέχουσα περίοδο.

Οι Βοιωτοί, μάλιστα, με τους τρεις βαθμούς που πήραν, έφτασαν στους 23 και ανέβηκαν στην 3η θέση (βρίσκονται μαζί με τον Απόλλωνα Λάρισας), αφήνοντας 5ο πλέον τον Εργοτέλη.

Το γκολ που έκρινε τη συνάντηση σημείωσε στις καθυστερήσεις ο Μεχία, καθώς η άμυνα των Ηπειρωτών δεν μπόρεσε ν’ απομακρύνει.

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Σκόνδρας, Μπουκουβάλας, Παντελάκης, Αποστολόπουλος, Καρτάλης, Λιάσος, Νάουμετς (64' Νικολιάς), Ξύδας, Κριζμάν, Λέο

Λεβαδειακός (Σωτήρης Αντωνίου): Μπάγιτς, Ανκουά, Βήχος, Λιάγκας, Αργυρόπουλος, Κονέ, Καραχάλιος, Κοζορώνης (65' Μεχία), Ενομό (56' Mάντζιος), Συμελίδης, Ιωαννίδης (70΄Πολέτο)