O Μπέιλ πήρε το αυτοκίνητο και έφυγε από το «Μπερναμπέου» στο 78’!

10:16 | 07/01/2019

Δώδεκα λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης με την Σοσιεδάδ, ο Γκάρεθ Μπέιλ εθεάθη να φεύγει από το ''Μπερναμπέου''

Η Ρεάλ Μαδρίτης έμεινε στο -10 από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα μετά τα χθεσινά αποτελέσματα.

Σαν να μην έφτανε η αποκαρδιωτική εικόνα της «βασίλισσας» και η εντός έδρας ήττα από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ (0-2), υπήρχαν και κάποια άλλα στοιχεία που δείχνουν πως το κλίμα στην ομάδα είναι άσχημο.

Ο Γκάρεθ Μπέιλ, που απουσίαζε από το ματς λόγω τραυματισμού, εθεάθη να αποχωρεί από το «Μπερναμπέου» στο 78ο λεπτό, όταν το σκορ ήταν ακόμη στο 0-1 και η ομάδα του πίεζε τουλάχιστον για την ισοφάριση.

Μπορεί οι εκτός αποστολής παίκτες να μην είναι υποχρεωμένοι να παρακολουθούν τους αγώνες, ωστόσο η κίνηση του Ουαλού άσου να φύγει προκάλεσε αλγεινές εντυπώσεις.