O Nτόντσιτς και η βραδιάς της ζωής του

12:10 | 11/02/2022

Ο Λούκα Ντόντσιτς σταμάτησε στους 51 πόντους κόντρα στους Κλίπερς, οδηγώντας τους Μάβερικς στην νίκη με 112-105 - δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα

Ο Λούκα Ντόντσιτς βρίσκεται σε άγρια κατάσταση τον τελευταίο καιρό. Όποιος δεν το είχε συνειδητοποιήσει μέχρι τώρα, σίγουρα το κατάλαβε όταν είδε τον αγώνα με τους Κλίπερς, με τον Σλοβένο να οδηγεί τους Μάβερικς στην νίκη με 112-105, πραγματοποιώντας μυθική εμφάνιση.

Ο Ντόντσιτς ήταν ασταμάτητος, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 51 πόντους με 10/12 δίποντα, 7/14 τρίποντα, 10/14 βολές, 9 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο σε 39 λεπτά συμμετοχής, διαλύοντας την άμυνα του Λ.Α! Ο άλλοτε παίκτης της Ρεάλ σημείωσε 28 πόντους στην πρώτη περίοδο, ενώ οδήγησε το Ντάλας ακόμα και στο +17, με τους Κλίπερς να μειώνουν την διαφορά, αλλά στο τέλος να μην αντέχουν τον... τυφώνα Ντόντσιτς.