​Ο ΟΦΙ το «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο!

16:50 | 13/11/2022

«Δύο στα δύο» για τον ΟΦΙ στη Super League 2 μετά το εμφατικό 4-0 επί του ΠΑΟ Ρουφ.

Τρομερός ο ΟΦΙ συνέχισε με φόρα στο εφετινό πρωτάθλημα κάνοντας το "2 στα 2". Η ομάδα της Ιεράπετρας μετά το νικηφόρο πέρασμα στην πρεμιέρα από την έδρα του Αιγάλεω, νίκησε... από το πρώτο ημίχρονο, την Κυριακή, στο "σπίτι" του με 4-0 τον ΠΑΟ Ρουφ (3-0 στο πρώτο μέρος!).

Μπροστά σε περίπου 1.000 θεατές ο ΟΦΙ έκανε εντυπωσιακό ξεκίνημα στο ματς κλειδώνοντας το τρίποντο από το 20λεπτο! Στο 14ο λεπτό μετά από κόρνερ του Κατάλντι ο Βουό έκανε την κεφαλιά για το 1-0. Στο 17' ήρθε το 2-0 από τον Μούλερ με νέα κεφαλιά, ενώ στο 21' ο Αντερέγκεν με σουτ διαμόρφωσε το 3-0!

Ο ΟΦΙ συνέχισε δυναμικά και στο β' μέρος και έφτασε στο 4-0 με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Βουό στο 49ο λεπτό.

Στα υπόλοιπα λεπτά ο ρυθμός έπεσε και οι προπονητές προχώρησαν σε αλλαγές, αλλά οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο και θα μπορούσαν να φτάσουν και στην επίτευξη κι άλλων τερμάτων.